W jaki sposób dopasować odpowiednią aranżację okna

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Ładne upięcie zasłony na pewno podkreśli zaaranżowanie otworów okiennych. Oczywiste jest, iż by dekorowane przez nas zasłonami lub firanami pomieszczenie było aranżacyjnie spójne, selekcjonujemy materiały, które dopasowane będą stylistycznie do pozostałego wystroju wnętrza. Dodatkowo, aby dekoracja okien zyskała na efektowności, gros z nas decyduje się na upięcie zasłon dostosowanymi do nich taśmami z frędzlami.

Tymczasem nie jest to jedyne wyjście. Zasłony można upinać dodatkowo za pomocą rozlicznych innych przedmiotów, jakich obecność sprawi, że aranżacja otworów okiennych będzie jedyna w swym rodzaju.

firanki w sypialni

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Sznury z chwostami, dobrane kolorystycznie sznurki, drewniane klipsy – oto częstokroć wybierane przez nas elementy aranży otworów okiennych. Jeżeli jednak nie jesteś entuzjastą zwyczajowych forteli w dekoracji wnęk okiennych, rozejrzyj się naokoło siebie, a z pewnością znajdziesz kilka obiektów, którymi w niebanalny sposób upniesz swe zasłonki. Oto kilka podpowiedzi.

Najlepiej nadadzą się do tegoż zadania obiekty o obrysie obręczy a także długie elementy, które można związać naokoło firany. Świetnym projektem może być więc upięcie firany do sypialni – strona internetowa) dla przykładu przy pomocy takich akcesoriów odzieżowych jak precjoza (kolie, klamry, apaszki czy paski). Możesz także postawić na znalezione w domowym przyborniku koronkowe przepaski.

firany w sypialni

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wolisz troszeczkę mniej ozdobne rozwiązania, zastanów się nad zastosowaniem jutowego sznurka albo masywnej, klamry z drewna. Możesz też obudzić w sobie duszę artysty i stworzyć własną dekorację, zszywając albo spinając z sobą dowolne elementy. Ogromna liczba obiektów w naszych mieszkaniach nadaje się do zagospodarowania w wyszukanej aranżacji otworów okiennych, starczy dać ponieść się wyobraźni.

Zapewne nikt nie wyobraża sobie swej sypialni pozbawionej firany lub zasłonki. Kojarzymy to pomieszczenie jako miejsce ciszy jak też spokoju. Firany do sypialni to nie tylko element dekoracji wnętrza, ale również praktyczna osłona przed zewnętrznym światłem oraz oczami ciekawskich sąsiadek. Subtelne zasłonki ozdabiane koronką idealnie nadają się do sypialni stwarzając marzycielski nastrój. Znakomite materiały i fasony w nowoczesnych stylach powodują, iż każdy znajdzie pośród firan coś do swojego mieszkania.