Mycie rąk bardzo istotnym elementem dbania o higienę. Dozowniki do mydła właściwym gadżetem toalet

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Toalety publiczne wyposażone są różnie. Jedne mają więcej urządzeń wygodnych dla użytkownika, inne mniej. Dozowniki do mydła są koniecznością w takim miejscu, albowiem powszechne mydło w kostce, które stosowane każdego dnia jest przez wielu ludzi, to po prostu nagromadzenie bakterii i w żaden sposób nie przyczynia się do zdezynfekowania rąk.

dozownik do mydła w toalecie publicznej

Autor: Eric Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Ręce powinno się myć mydłem i ciepłą wodą – środki te nie mordują mikroorganizmów, natomiast eliminują je z powierzchni dłoni pierwszorzędnie. Stosowny czas to 15 sekund, niknie wtedy w przybliżeniu 99% drobnoustrojów. Warto o tym pamiętać, jako że czas, jaki oddaje na tą prostą czynność większa część ludzi to plus minus 5 sekund.

Ciekawa informacja? Jeśli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten odsyłacz – znajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://www.chesterfield-meble.com.pl/pufy,g4.html), która odnosi się rozważanej tu kwestii.

Instrukcja dezynfekcji rąk według Światowej Organizacji Zdrowia jest następująca: mydlimy je ocierając o siebie, także luki pomiędzy palcami, nie zapominamy o kciukach i grzbietach dłoni.

Płuczemy nadgarstki i spłukujemy kończyny pod bieżącą wodą, suszymy. W łazience publicznej w dziewięciu na dziesięć wypadkach spotkamy się z mydłem w płynie. Dozowniki do mydła to naczelne wyposażenie toalet, rozróżniamy ręczne i automatyczne. Każde odmierzają daną ilość mydła do umycia dłoni za pomocą systemu dozującego. Zapobiega on także skapywaniu płynu ze sprzętu, przez co obszar wokół nie jest zanieczyszczona. Oszczędza to również czas pracy ludzi sprzątających takie ulokowania.

Producenci troszcząc się o komfort nabywców starają się oferować dozowniki do mydła o dużej pojemności, wymagające rzadszego uzupełniania. I mogłoby się wydawać, że przy kupnie wybierać będziemy w kilku rodzajach – otóż nie! Rozmaite kolory, wzory są ogólnodostępne, a to wszystko dlatego, aby dobrać produkt do aranżacji pomieszczenia. Cena dozowników waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od półproduktu , z jakiego wykonane one są. Czołowi producenci na polskim rynku to: Merida, Linea, Impeco. Polecamy cały wpis:

Ręce człowieka potrzebują rzetelnego mycia. Non stop czegoś dotykamy, czasem nie zdając sobie sprawy, że na niektórych rzeczach są tak gigantyczne nagromadzenia bakterii. W toaletach publicznych istnieje ich cała masa, więc wychodząc z niej wypada pozbyć się drobnoustrojów. Dozowniki do mydła nie dość, że są rzeczą ekonomiczną, to jeszcze gwarantują nam wygodne stosowanie oraz tworzą pomoc dla ludzi którzy zajmują się sprzątaniem pomieszczeń publicznych.