W jaki sposób przystroić cztery kąty na wiosnę

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wiosna już blisko, a tych, którzy to nie mogą doczekać się jej przyjścia, zachęcamy do subtelnej przemiany wnętrz. Po każdej z zim z utęsknieniem oczekujemy na ciepłe promienie słońca oraz z niecierpliwością wyglądamy pierwszych objawów wiosny.

Babie lato w salonie

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Jednak zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na przemian – jest raz cieplutko, a raz mroźnie. Zanim wiosna zakwitnie na zewnątrz, możemy samodzielnie zatroszczyć się o adekwatny wystrój i poprosić ją do naszych wnętrz troszkę wcześniej. Motywami przeważającymi dekoracji na wiosnę mogą być: kwiaty, listowie, motyle, oraz zabarwienia: zielony, żółty i zabarwienia wiosennych kwieci. Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrza będzie rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np. .

Wieczorny nastrój pomagają rozświetlić girlandy barwnych lampek. Na posadzce z kolei warto rozłożyć trójwymiarowy zielony kobierzec, przywodzący na myśl świeżą, wiosenną trawkę, zaś w pokoju dziecinnym mniejsze chodniki w formie motyli lub kwiatków. Aranżację tkaninami znakomicie uzupełnią wielobarwne poduszki, zasłony albo rolety. Aby zatrzymać wiosenkę na dłużej, do ozdób ścian można użyć nalepek oraz malunków szablonowych. Naklejki z wizerunkami kwieci to kapitalne dekoracje (zobacz twoje-fototapety.pl) do domu – dekoracje do mieszkania od bellemaison, nadadzą się do dekoracji każdego z wnętrz w mieszkanku: poczynając od sypialni po pokój malucha.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki możemy przyklejać tak na ściany jak też umeblowanie. Poniektóre nadadzą się do wielokrotnego użytku, jeżeli więc nie będą się najlepiej przedstawiały w wyselekcjonowanym położeniu, można je bez trudu odkleić i przykleić w nowe miejsce. Na zakończenie wiosennego sezonu nalepki ścienne możemy bez kłopotu usunąć, by zrobić miejsce na następne sezonowe dekoracje.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Do ożywienia wnętrza starczy też rolka tapety. Na tle pastelowych barw wspaniale prezentują się barwne czy gładkie doniczki z wiosennymi kwieciami, takimi jak: hiacynty, żonkile i tulipany. Kwiecia te są już dostępne nieomal w każdym sklepie ogrodniczym. Wszystkie te wyżej wymienione dekoracje do domu spowodują, iż już dziś poczujemy zapach oraz aurę wiosny oraz prędko zapomnimy o srogiej zimie.