Jak to jest z tą dietą? Co robić, kiedy pojawi się kryzys? Jakie znamy na to sposoby? Z jakich metod korzystnie w takim momencie skorzystać?

Kategorie Zdrowa dieta
Prawdopodobnie już tego zasmakowałeś, że pojawił się w twoim odchudzaniu zły zastój. To raczej doświadczenie każdego, kto podjął się próby pozbycia się paru kilogramów. Są na szczęście sposoby na te problemy, można wrócić na konkretny tor i skuteczne odchudzanie.

Najgorsze, stagnacja w czasie stosowania diety jest niezwykle załamująca, a mimo że w wielu tekstach możemy znaleźć rozmaite sposoby, aby przełamać tenzastój, to nie każda z nich jest dość skuteczna. Ponadto, niektóre z nich mogą być całkiem groźne dla zdrowia. Najbardziej popularną i dość często praktykowaną jest obniżenie ilości kalorii i zajęcia z trenerem osobistym w poznaniu, albo powiększania ich spalania. Coś jest na rzeczy, ponieważ organizm po pewnym czasie staje się przyzwyczajony do mniejszej ilości energii, więc redukuje tempo przemian metabolicznych. Jednakże ten sposób nie jest w każdym przypadku właściwy. Może tak być, gdy dobrana dieta jest tak naprawdę niskoenergetyczna, więc kolejne zmniejszanie kaloryczności niesie za sobą różne konsekwencje.

odchudzanie

Autor: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu

Mogą więc się pokazać tego rodzaju zjawiska, jak spowolnienie przemiany materii czy nasilenie sekrekcji kortyzolu. Jest naprawdę mnóstwo teorii na temat tego, jak najlepiej użyć procentowy udział energii z poszczególnych makroskładników. W sytuacji stagnacji radzi się na przykład zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów na korzyść tłuszczu czy białka. Dość często tego typu rozwiązanie zapewnia efekty, ale niestety nie jest to reguła. Jest tak naprawdę czasami tak, że stagnacja ma związek z niewielkim spożyciem węglowodanów a zbyt dużym spożywaniem białka. Rozwiązaniem więc w takim przypadku jest zmniejszenie udziału tłuszczu na korzyść węglowodanów. To czasami funkcjonuje bardzo dobrze, ale zapewniane jest to dość rzadko. Często stosuje się tego typu metodę w sposób rotacyjny. Mnóstwo specjalistów zaleca także używanie tak nazywanych cheat meal, to jest w polskim tłumaczeniu “posiłek oszukany”.

Jest złożone on więc z produktówzwyczajnie niedietetycznych. Za takie posiłki może służyć porcja lodów czy kilka kawałków pizzy. Chociaż takie podejście wydaje się dosyć dziwaczne, to jednakże jego entuzjaści chcą udowodnić, że zapewnia to wiele korzyści, tego typu jak wzrost poziomu hormonów tarczycy, które odpowiadają za tempo metabolizmu. Po mnóstwo informacji trzeba zasięgnąć od specjalisty, jak dieta Poznań.