Elektryczne pastuchy dla psów czyli jak zapewnić bezpieczeństwo niektórych miejsc na terenie ogrodu

Kategorie Na świecie
Psy niekiedy potrafią całkiem nieźle nabałaganić, bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę wielu posiadaczy czworonożnych szaleńców, których ogródki po radosnych zabawach zmieniły się nie do poznania. Jeśli tego typu przypadki się powtarzają, to niezbędne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.

pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi wybiera najłatwiejsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące zwierzę rozwiązanie, to znaczy uwiązanie go na łańcuchu. Dla dynamicznych, lubiącego zabawę psiaka coś takiego jest strasznie przykre, szczególnie jeżeli na uwięzi musiałby on spędzić resztę życia.

Osoby nie chcące takich rzeczy robić swojemu pupilowi ograniczają mu możliwość hasania na terenie ogrodu, albo próbują jakimiś sposobami nauczyć psa tego, co może robić, a na co nie będzie mógł sobie pozwolić. Lecz pierwszy pomysł w zasadzie nie będzie rozwiązaniem problemu, a jedynie jego odsunięciem, a drugi wymaga sporego pracy w uczenie. Na szczęście znajdzie się jeszcze jedna metoda na to, aby zabezpieczyć wybrane fragmenty ogródka, a będzie to pastuch elektryczny dla psa (pastuchy psie w ofercie takie wielu osobom kojarzy się z owczym stadem gdzieś na górskich łąkach, ale w rzeczywistości bardzo dobrze sprawdzają się także przy czworonożnych przyjaciołach. Oczywiście zasada funkcjonowania takiego pastucha jest nieco inna, niż przy pierwowzorach, ale opiera się na podobnych założeniach. Podstawą elektronicznego pastucha jest obroża, którą się zakłada psu na szyję. Ta właśnie obroża współpracuje z urządzeniem nadawczym oraz zestawem kabli które wyznaczają strefy do jakich nie można wchodzić.

Jeżeli pies przysmak dla psa znajdzie się w pobliżu przewodu, to na początku zostanie wyemitowany określony dźwięk.serwis www przysmaki treningoweJeżeli to nie odstraszy czworonoga i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować mało przyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls prądowy. W ten sposób pies zostaje zmuszany do wyjścia z niedozwolonego miejsca, i po paru takich przypadkach będzie już świetnie wiedział, że tam nie powinno się wchodzić. Pastuchy elektroniczne mają duża skuteczność w takich zastosowaniach i pozwalają na doskonałe zabezpieczenie wybranych fragmentów ogrodu.