Nowe rozwiązania do sprzątania. Jak wprowadzić je do nowo budowanego domu?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kiedy powstaje schemat instalacji elektrycznych w stawianym domu, należy pomyśleć o wszystkim, aby nie zrobić błędów i naprawdę dobrze rozmieścić gniazdka z elektryką. Nie wystarczy wskazać punkty w miejscach, w których chyba będzie konieczne gniazdko elektryczne lub puszka, ale trzeba spojrzeć perspektywicznie na to, czego będziemy używać codziennie i nieco rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie potrzebujemy takich urządzeń jak elektroniczna niania ani kosiarka, lecz szybko może się okazać, że nie ma gniazdka w miejscu, w którym wypada, żeby było. Zaplanujmy taką instalację od podstaw, aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci kucia i ponownego rozciągania kabli gdy nasz przytulny dom będzie właściwie skończony. Oczywistym jest, że nad stołem będzie wisiała lampa (polecamy lampa stojąca do czytania) a wzdłuż chodnika przed domem będą małe lampki oświetlające dróżkę, lecz instalację warto dostosować do indywidualnych wymagań wszystkich mieszkańców – dorosłych i małych. Bardzo wiele osób chwali sobie rzecz nową, ale rewolucyjną, jaką jest centralny odkurzacz. Jeżeli nie pomyśleliśmy o nim wcześniej, warto to zrobić, bo to produkt, który ma naprawdę więcej zalet niż wad. Najważniejszą z nich jest czystość. Centralny odkurzacz nie tylko dokładnie usuwa brud, ale też nie wydobywa się z niego na zewnątrz nic, co pochłonął, więc sprząta praktycznie cały brud i roztocza – .

Odkurzanie centralne

Dzięki temu całkowicie zniknął ten dość ciężki zapach, który pozostaje w pomieszczeniu po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem. Drugą absolutnie istotną zaletą jest bezgłośne sprzątanie. Wprawdzie mając domek nie musimy się za bardzo martwić reakcją sąsiadów na hałaśliwą pralkę albo głośny odkurzacz włączony po 22:00, ale akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – bo zwykle ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w dalszej części domu (piwnicy, kotłowni) a co za tym idzie nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Ogromną zaletą jest też wygoda, ponieważ we wskazane gniazdo wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pokojach i jego najodleglejszych kątach z całym odkurzaczem. Sensowne rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria spowodują, że pokochamy to urządzenie i będziemy je polecać wszystkim znajomym, którzy również będą się zabierać za budowę przemyślanego domu.