Nowe rozwiązania do sprzątania. Jak wprowadzić je do nowo budowanego domu?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kiedy powstaje schemat instalacji elektrycznych w stawianym domu, należy pomyśleć o wszystkim, aby nie zrobić błędów i naprawdę dobrze rozmieścić gniazdka z elektryką. Nie wystarczy wskazać punkty w miejscach, w których chyba będzie konieczne gniazdko elektryczne lub puszka, ale trzeba spojrzeć perspektywicznie na to, czego będziemy używać codziennie i nieco rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie potrzebujemy takich urządzeń jak elektroniczna niania ani kosiarka, lecz szybko może się okazać, że nie ma gniazdka w miejscu, w którym wypada, żeby było. Zaplanujmy taką instalację od podstaw, aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci kucia i ponownego rozciągania kabli gdy nasz przytulny dom będzie właściwie skończony. Oczywistym jest, że nad stołem będzie wisiała lampa (polecamy lampa stojąca do czytania) a wzdłuż chodnika przed domem będą małe lampki oświetlające dróżkę, lecz instalację warto dostosować do indywidualnych wymagań wszystkich mieszkańców – dorosłych i małych. Bardzo wiele osób chwali sobie rzecz nową, ale rewolucyjną, jaką jest centralny odkurzacz. Jeżeli nie pomyśleliśmy o nim wcześniej, warto to zrobić, bo to produkt, który ma naprawdę więcej zalet niż wad. Najważniejszą z nich jest czystość. Centralny odkurzacz nie tylko dokładnie usuwa brud, ale też nie wydobywa się z niego na zewnątrz nic, co pochłonął, więc sprząta praktycznie cały brud i roztocza – .

Odkurzanie centralne

Dzięki temu całkowicie zniknął ten dość ciężki zapach, który pozostaje w pomieszczeniu po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem. Drugą absolutnie istotną zaletą jest bezgłośne sprzątanie.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (https://tendina.pl/firany-w-kwiaty) szczegółów.

Wprawdzie mając domek nie musimy się za bardzo martwić reakcją sąsiadów na hałaśliwą pralkę albo głośny odkurzacz włączony po 22:00, ale akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – bo zwykle ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w dalszej części domu (piwnicy, kotłowni) a co za tym idzie nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Ogromną zaletą jest też wygoda, ponieważ we wskazane gniazdo wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pokojach i jego najodleglejszych kątach z całym odkurzaczem. Sensowne rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria spowodują, że pokochamy to urządzenie i będziemy je polecać wszystkim znajomym, którzy również będą się zabierać za budowę przemyślanego domu.