Od czasu do czasu każdy w własnym gniazdku musi odnowić ściany. Wówczas zadajemy sobie pytanie co wybrać, malowanie ścian, tapety, bądź fototapety, ażeby aranżacja wnętrz w naszym gniazdku była unikalna.

Fototapeta z motywem lasu

Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl
Kolory ścian i ich dekoracje zdołają nadać pomieszczeniu zupełnie różny wygląd. Mogą zwiększyć, zminimalizować pokój, bądź przez tapetę, czy naklejki na ścianę – naklejki na ścianę na – nadać mu własnego charakteru. Możemy wybrać ozdobę, jakiej funkcją okaże się nie tylko element dekoracyjny przestrzeni mieszkalnej, ale także oddziaływanie na nas samych. Ściana jest w stanie bawić, uczyć, motywować i inspirować. Prosta, nowoczesna odmiana plakatu doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu i wpisze się w dowolną aranżację.

Świeżości projektowi wnętrza nadadzą plakaty w formie barwnych grafik, nierzadko nawiązujących do popkultury, które są świetnym projektem na przełamanie zimnej aury dominującej w minimalistycznych aranżacjach. Celem przyznania środkowi wyrazistości i temperamentu, biel ściany można delikatnie udekorować. Możemy ją wyeksponować za pomocą plakatu, naklejki na ścianę, lub motywacyjnego tekstu. Misją ozdoby ścian jest nie tylko intensyfikacja i uświetnienie wnętrza. Nie trudno zauważyć, że pomysłowe hasła na ścianie to bezsprzeczny hit ostatnich kilku sezonów.

Fototapeta z samochodem

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Plakat, nadruk i nalepka, czyli własne ozdoby ścian. Czasami to jedynie dalszy plan dla aranżacji wnętrza, nieraz jednak jest jego głównym wyznacznikiem i elementem, który decyduje o ostatecznym wyrazie wnętrza. Naklejki na ścianę w formie tekstu pełni nie tylko funkcję ozdobną. Ma on motywować, nakłaniać, cieszyć pozytywną energią. W roli takiego tekstu występują nasze przewodnie motta i hasła życiowe, które mają pobudzać w nas każdego dnia pozytywną energię. Największą zaletą takiej dekoracji jest prostota jej wykonania. Nalepki zdołamy osobiście umiejscowić w miejscu które nam najbardziej odpowiada. Sposobów na dekorację ścian jest wiele. To w jaki sposób ją upiększymy zależy od własnych upodobań, możliwości i wyobraźni. Realizując ozdoby osobiście, możemy częściej je przerabiać i częściej napawać się nowym wnętrzem.