Jakie są największe atuty stropów napinanych?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Bezsprzecznie nowatorskim wynalazkiem w gałęzie sufitów podwieszanych są ozdobne metariały na sufit, nazywane mianem DPS. Są to niebywale lekkie sufity napinane, które budzą coraz znaczniejsze zainteresowanie zwyczajnych osób, a – co istotne – także biznesmenów budowlanych, projektantów wnętrz i architektów. Co trzeba wiedzieć o sufitach napinanych?

salon

Autor: Jacq. de Brouwer
Źródło: Röben
Przede wszystkim, zastosowanie takiej technologii pozwala stworzyć utralekkie i niebywale smukłe sufity, które nadadzą się bardzo dobrze zarówno w kąciku prywatnym, oraz barokowym pałacu. Można to otrzymać ze względu na fakt, że każdy sufit napinany jest produkowany w zgodzie z najwyższymi normami bezpieczeństwa, co pokwitowane bywa wieloma certyfikatami zgodności. Materiałem używanym do wytwarzania płyt DPS jest polimer, którego model i zapis zostały stworzone szczególnie dla omawianego produktu przez Grupę DPS. Fakt, że sufity napinane to produkt „szyty na miarę”, daje możliwość, że wykazują one ogrom właściwości, jakie przypisują im miano najlepszych zamienników dla tradycyjnych stropów podwieszanych. Za kilka lat mogą całkowicie podbić rynek budowlany (więcej informacji tutaj: http://cleo-polska.pl/s-150-pasy-transportowe-i-mocujace) w omówionej gałęzi. Tutaj więcej ciekawych przykładów: zaletą jest fakt, że sufit napinany wydaje się substratem niebywale uodpornionym na zawilgocenie, a nawet chroni pomieszczenie przed zalaniem. Tym samym nie można określić tego jako typowe zabezpieczenie budowy sufity przed wilgocią, ale całkowita wytrzymałość na wchłanianie się wody lub zwadnianie pary wodnej. Ponadto, sufity napinane są zupełnie nietrujące, eko i o potwierdzonej jakości.

Zaintrygowały Cię informacje podane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (www.zawiesiawroclaw.pl/category/liny) można przenieść się do bardziej precyzyjnych tematów, które ukryte są w linku pod spodem.

przytulny pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Odporność na wodę, umożliwienie uzyskania każdego wzoru w trójwymiarze, wysoka estetyka, szybkość i czystość montażu oraz zdejmowaniu, niska waga, ogromna menażeria kolorów i tekstur stwarza sufit napinany opłacalnym tworzywem także dla niewielkich mieszkań własnych, jak i obiektów na użytek publiczny. Bonusowo powłoka sufitu nie obniża warunków akustycznych pomieszczenia dzięki rezonansowi fali głosowej albo tłumienie. Maluteńkie otwory mikroperforacji zamieniają energię akustyczną w energię cieplną. Każde wymienione plusy sufitów w tej technologii zostały otrzymane dzięki nowatorskości tworzyw.