Nie przepadasz za jarzeniowymi, intensywnymi, soczystymi barwami? W takim razie zdecyduj się
postaw na klasyczne kolory – pomaluj swoje mieszkanie w odcieniach szarości. Obiecujemy, że wcale nie oznacza to, że ściana będzie bura i nijaka.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Starczy zaplanować do niej inne, mocne barwy dodatków. Dzięki temu utworzymy ponadczasową przestrzeń, która będzie zawsze modna.
Kiedy już skompletujesz najciekawsze barwy grafitu, musisz pomyśleć jak pomalujesz konkretne ściany. Masz tu przynajmniej trzy możliwości do wyboru. Pierwsza jest najprostsza – wszystkie ściany w jednakowym odcieniu (inspiracje). Drugą opcją jest wybrać dwa odcienie szarości, jaśniejszy i ciemniejszy. Ostatnią z naszych propozycji jest pomalowanie trzech ścian w tym samym kolorze, zaś czwartą ozdobić fototapetą, albo tapetą o ciekawej frakturze. W ten sposób będziemy mieć ciekawą i niecodzienną przestrzeń. Wybierając którąś z powyższych propozycji przemyślmy jaką powierzchnią dysponujemy, czy mamy duże czy małe pomieszczenia.
Dodatki do szarych ściantrzeba dobrać również w delikatnych odcieniach.Naturalnie możemy wybrać z krzykliwym kolorem, jednak weźmy pod uwagę, że nie będzie on pasował do odcieni ścian. Najpierw wybierz te w odcieniach beży i stali. Idealnie będą wyglądały naczynia z chromowanej stali, srebrna zastawa stołowa, czy przeźroczyste szklane. W kwestii mebli najlepiej postawić na naturalne drewno, albo płytę w kolorze czerni, brązu bądź bieli. Interesujące aranżacje szarych pokoi znajdziemy w jednym z blogowych postów na lovingit: