Precz ze śniegiem!

Kategorie Poznaj
Sporo specjalistów twierdzi, że przyszła zima będzie obfita w śnieg. To bez wątpienia świetna zapowiedź dla dzieciaków, które lubią rozrywki, takie jak zjeżdżanie na sankach czy bitwy śnieżkami. A nie tylko dzieciaki potrafią się radować białym puchem lecącym z nieba, gdyż dorośli również doceniają atmosferę białej Gwiazdki.

domy wielorodzinne   zima

Autor: erix!
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże śnieg to też spory problem dla właścicieli domków jednorodzinnych. Usuwanie śniegu z pobliża domu to przykry obowiązek, który często łączy się z bólem krzyża i bąblami na rękach. Producenci zimowych urządzeń mają dla odśnieżających trochę ciekawych ofert. Zobaczmy, do czego przydaje się chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to niesamowicie przydatny związek chemiczny, który silnie pochłania wilgoć. Ta jego niezwykła właściwość powoduje, że świetnie pasuje do usuwania śniegu z dużych obszarów.

Chcesz zgłębić więcej danych na ten temat? Zatem odsyłam do serwisu (http://www.domanski.com.pl/schody-lubuskie/), gdyż znajdziesz tam mnóstwo interesujących informacji opisujących przedstawiany wątek.

Jest o wiele efektywniejszy niż często używana sól, znakomicie rozpuszcza pokrywę lodową. Powinno się pamiętać, że pospolita sól mocno niszczy wszelkie powierzchnie, więc jeśli zależy ci na estetycznym chodniku przed willą, chlorek magnezu okazuje się dobrym nabytkiem. Poza tym jego zastosowanie może znacznie oszczędzić pracowitych godzin z szuflą w reku. Z drugiej strony łopaty fiskars są tu wyjątkiem od tej reguły i bardzo dobrze współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Idealnym wyborem dla tych, co nie mają chęci i czasu, by latać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga (polecany sklep: ). To dobra firma, która produkuje praktyczne maszyny czyszczące ze śniegu.

Jeśli opisywana problematyka Cię intryguje i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz w treści – to nieco inny punkt widzenia na tę tematykę.

Odśnieżarki są dostępne w różnych odmianach. Najmniej hałasującym i najbardziej poręcznym sprzętem jest odśnieżarka napędzana przez energię elektryczną. Jeżeli potrzebujesz maszyny, która wykazuje większą moc silnika albo pragniesz czyścić w rejonie, w którym nie ma dostępnego źródła energii elektrycznej, powinieneś przemyśleć zakup spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na zakończenie tekstu jeszcze trochę o tym, że w czasie zimy dobrze jest zadbać o rośliny w doniczkach lub naszym ogródku. W tym sezonie słońce jest bardzo nisko nad widnokręgiem, więc kwiaty dostają tylko odrobinę światła. Aby polepszyć szansę na przeżycie roślin, dobrze jest nabyć specjalne nawozy zimowe („>).

Źródło: e-hortico.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *