Rewolucyjna zmiana w sposobie oświetlenia. Już dziś pomyśl o przejście z oświetlenia z normalnego na technologię led

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dawno, dawno temu, kiedy nie mieliśmy oświetlenia świat przedstawiał się zupełnie inaczej. Od kiedy jednak Edison wynalazł żarówkę, rozpoczęła się dla ludzi inna era. Codzienne życie ludzi odmieniło się diametralnie, a cykl dnia nie był wyznaczany poprzez wschody i zachody słońca, ale poprzez własne upodobania.

Żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od momentu wprowadzenia w życie żarówki minęło już jednak tyle czasu, że mamy do czynienia z całkiem nową technologią, jak led rgb . Technologia led to nowe osiągnięcie ludzkości. Jak mówią różne badania, za jakiś czas diody led mogą całkowicie zawojować rynek oświetleniowy, staną się dzięki temu bardzo powszechnym produktem. Wiemy jednak, iż żarówki led 12v mają dobre i złe strony (sklep z oświetleniem LED Na pewno sporą wadą jest to, iż są one dosyć wrażliwe na złe zasilanie. Szkodliwe są choćby przepięcia. To znaczy, iż jeśli mamy jakieś zwarcie, to ta żarówka może być przez to później uszkodzona. Tym samym ich używanie wymaga dużej ostrożności.

Dość dużą wadą tego typu oświetlenia jest to, że radiatory silnych żarówek są nazbyt dużych wymiarów, dlatego ich umiejscowienie w normalnych konstrukcjach zdarza się być problemem. Całe szczęście więcej mamy pozytywów. Są one bardzo energooszczędne, co polepszy twój rodzinny budżet, gdyż opłaty za oświetlenie okażą o wiele niższe, a co za tym idzie działają proekologicznie.

Odpowiada Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę drukowanie etykiet pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Powodują,że zaoszczędzimy dziesięć razy więcej poboru prądu niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Jest to obecnie najbardziej efektywnie działające źródło oszczędzania energii elektrycznej.

Lampki ledowe

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu rozwiązania cechują się także niewielką emisją energii cieplnej, nie są w stanie się nagrzać, a co za tym idzie dotknięcie ich nie będzie skutkować poparzeniem. Są one niezwykle odporne na wstrząsy oraz różne inne uszkodzenia mechaniczne. Niektórzy narzekają na kolor światła tych żarówek, tymczasem na rynku dostępne również ciepłe odcienie światła. Ledy to najzwyczajniej w świecie przyszłość w branży oświetleniowej, już niedługo wszystkie istniejące produkty będą wytwarzane w zgodzie z ich wymogami. Warto więc rozważyć taki zakup już teraz.