Planowanie działki Co należy wiedzieć?

Kategorie Poznaj
Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien być oazą spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnego czasu ogrody będą wyglądać w różny sposób. W dawniejszych czasach przydomowy ogródek wykorzystywany był przede wszystkim do uprawiania warzyw i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli posesja była na tyle duża, wydzielało się miejsce na sad, gdzie umieszczano drzewa owocowe.

Aktualnie od tego się odchodzi, ludzie mają niewątpliwie coraz mniej czasu na pielęgnacje ogrodu oraz rosnących tam roślin. Nierzadko zdarza się tak, że w mniejszym ogrodzie występuje kilka drzewek owocowych, a poza tym elementy głównie dekoracyjne. Istnieje sporo takich roślin i krzewów, które potrzebują minimalnej pielęgnacji i samodzielnie są w stanie się rozwijać i rosnąć. Planując ogród można Zastosować bardzo wiele różnorodnych rozwiązań.

Oczko wodne

piękny ogródek

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com

Chętnie wykorzystywanym elementem nowoczesnych ogrodów jest oczko wodne. Jest to po prostu niewielki staw, w którym rosną różnorodne rośliny (tanie nasiona marihuany) i mieszkają niewielkie wodne zwierzęta. Wokół oczka i na jego dnie umieszcza się niekiedy otoczaki czarne lub inne kamienie, by wnętrze oczka jak najbardziej upodobnić do prawdziwego stawu. Mogą się tam gnieździć ropuchy i inne płazy, warto także zainwestować w ryby. Bardzo interesująco prezentują się na przykład karpie koi, które mają charakterystyczną złotą barwę. Oczka wodne wykonuje się za pomocą rozmaitych technologii. Chętnie wybierane są przykładowo oczka wodne z folii, dzięki której uzyskuje się maksymalną szczelność.

Ścieżki i rabaty
Standardowy ogródek był dawniej podzielony na grządki, pomiędzy którymi znajdowały się przejścia. Obecnie w tym aspekcie panuje stuprocentowa dowolność, drogi można wytyczać dowolnie. Warto jednak ścieżki te wzmocnić. Do tego celu także wykorzystywane są otoczaki w ogrodzie. Poszczególne grządki mogą być różnej wielkości i różnorodnych kształtów. Ogród nie musi być drobiazgowo rozplanowany, ważne by odpowiadał jego właścicielom.

Zapraszamy – idź tutaj (https://www.artimbo.pl/ploty-bergen,g35.html) i przenieś się na inną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie nowe oraz interesujące wiadomości.

Jeżeli nie ma się pomysłu lub czasu na rozplanowanie części przestrzeni, można w tym miejscu zorganizować trawnik. Trzeba tylko od czasu do czasu go skosić i podlać by prezentował się jak najkorzystniej. Można również posiać stokrotki, które dodadzą mu uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *