Jak legalnie można sprowadzać towary z krajów spoza Unii Europejskiej, jak przebiegają procedury celne

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Zakup towarów za granicą będzie się wiązać z obowiązkiem zapłacenia od wszystkiego należnych opłat celnych. Po wstąpieniu naszego kraju w poczet krajów unijnych zmieniło się znacznie jeżeli będzie chodzić o kwestie kupowania w krajach członkowskich, wszystkie obowiązujące wcześniej opłaty po prostu zniesiono. Lecz przy krajach nie będących Unii wszystko to nadal obowiązuje, opłaty uzależnione są od rodzaju przesyłanego towaru i jego wartości.

przesyłka

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wartość paczki nie będzie przekraczać 45 Euro i jest wysyłana jako okazjonalny prezent, to najczęściej będzie z tego tytułu zwolniona z podatków oraz cła, we wszystkich innych przypadkach trzeba jednak to wszystko zapłacić. A do zapłacenia będzie przede wszystkim cło, jego wysokość jest zależna od kodu CN, jaki posiada dany towar.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeśli masz ochotę zgłębić więcej – odwiedź serwis (https://odwozka.pl/prywatny-kierowca/) a z pewnością poznasz mnóstwo interesujących faktów.

Po naliczeniu cła następną opłatą jest VAT, nalicza się go od ceny towaru zwiększonej o cło, a jeżeli będzie taka konieczność, to także akcyzę.

Jeśli posumuje się to wszystko razem, to okazać się może że samych podatków trzeba będzie zapłacić drugie tyle, co zapłaciło się za zakupy. Na szczęście kupując coś za granicą najczęściej się nie trzeba martwić wypełnianiem wszystkich niezbędnych dokumentów, gdyż wsparciem będzie służyć firma transportowa, która będzie się zajmować doręczeniem przesyłki na miejsce. Obecnie większość światowych firm kurierskich wykorzystuje do przewozu przesyłek transport lotniczy, jest on najsprawniejszy, a jednocześnie coraz tańszy, .

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna jwp rzecznicy patentowi również bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

transport

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na współpracę z jedną z takich firm nie tylko można być pewnym, że przesyłka zostanie na czas dostarczona na miejsce, ale również można liczyć na pełną pomoc przy wypełnianiu formalności celnych. Firmy przewozowe same wypełniają wszystkie formalności w urzędach celnych, a ich klient dostaje na koniec całego procesu sad z policzonymi wszystkimi opłatami podatkowymi oraz celnymi. Jest to niezwykle wygodne dla klientów, gdyż w firmach transportowych pracują specjaliści, dla których wypełnienie dokumentów celnych nie stanowi żadnego problemu, a jeśli ktoś miałby to robić samemu, to zająć by mu to mogło sporo czasu.