Odpływy liniowe oraz ich rola we współczesnej łazience – wyjaśnienie tematu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Rozpoczynają od początku objaśnijmy czym są odpływy liniowe. To one odprowadzają wodę z prysznica z poziomu podłogi toalety. Dzięki nim, nie potrzeba kabiny prysznicowej czy też brodzika. Odpływy liniowe to sposób dzięki któremu łatwo utrzymać schludność w łazience.

www

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gdy zastanawiasz się nad montażem nowej kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika, bezpośrednio na podłodze, rozważ każde okoliczności i przypilnuj całego toku instalacji. W mieszkaniach, w których jest malutka łazienka odpływy liniowe mają istotną przewagę, ponieważ nie sprawdzają się w nich standardowe rozmiary brodzików prysznicowych.

Dostępne są w bogatych wzorach, które podkreślą estetykę pełnej łazienki. Stosownym przykładem są oryginalne odpływy liniowe Chrome, które swym układem nawiązują do pozostałych elementów konceptu łazienkowego Chrome. Odpływy robione są z tworzywa sztucznego a także ze stali nierdzewnej w rozciągłości od 30 cm aż do 105 cm.

Niekwestionowanym atutem odwodnienia liniowego jest dodatkowo swoboda dekoracji i uniknięcie obowiązku dopasowywania wymiarów kabiny do brodzika. W odróżnieniu do kratki ściekowej sytuowanej centralnie, przy której wymagany jest układ kopertowy fragmentów ceramicznych podłogi, odwodnienie liniowe montowane jest na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Jest to możliwe dzięki użyciu płaskich rusztów odpływowych – jakie niezależnie od grubości kamiennych płyt albo płytek ceramicznych, konstruują jednolitą powierzchnię z podłogą.

Zróżnicowanie dostępnych na polskim rynku modeli rynien odpływowych zapewnia ciekawe odmiany zabudowy stanowisk prysznicowych. Do klasycznych aranżacji, gdzie ścianki i podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi, najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej – w zależności od upodobań możemy zastosować rodzaj błyszczący, matowy albo szczotkowany, jak również rynny przeznaczone do płytek ceramicznych.

Sprzymierzeńcy bardziej innowacyjnych rozwiązań z pewnością ocenią model rynny prysznicowej z detalem piaskowanego, barwionego szkła. Łazienka w której panującym materiałem jest kamień powinna posiadać odpływy liniowe. Dzięki temu komplet prezentować będzie się nadzwyczajnie szlachetnie i współcześnie.