Schody w domach i mieszkaniach – jakie rozwiązania są dostępne i na co rzeczywiście warto jest się zdecydować?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Urządzając dom i mieszkanie, najczęściej konieczne jest podjęcie wielu istotnych decyzji. Jedną z nich jest wybór pasujących schodów. Co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę? Jakie kwestie mają najistotniejsze znaczenie? Trzeba zatroszczyć się przykładowo o ich bezpieczeństwo, w szczególności jeśli w domu mieszkają małe dzieci. W takich przypadkach dobrze jest zabezpieczyć schody barierkami, które ułatwiają schodzenie oraz zamontować specjalne bramki, które uniemożliwią dziecku wejście na schody bez opieki osoby dorosłej.

Kręcone schody w domu

Autor: Archangel Raphae
Co więcej, zatroszczyć się trzeba też o zagadnienia wizualne. Świetnie prezentują się szczególnie schody drewniane, które pasują do wszystkich wnętrz, zarówno tych wyposażonych nowocześnie, jak również tych, które zostały urządzone w stylu vintage. Popularne są schody (zobacz odwiedź stronę) dębowe . Drewno dębowe jest uważane za jedno z najtrwalszych, z tego względu schody w doskonałym stanie przetrwają przez lata. Poza tym, w Polsce chętnie wybierane są również jesionowe schody drewniane. Naturalnie, nie zawsze trzeba schodywać się na zakup schodów z lokalnych gatunków drewna. Świetnie prezentują się także schody z drewna egzotycznego. Interesującym rozwiązaniem są schody, które składają się tylko ze stopni zamontowanych w ścianie. Wyglądają oryginalnie i coraz więcej osób jest zainteresowanych ich zamontowaniem.

Na rynku istnieje współcześnie dużo firm, które specjalizują się w wykonywaniu schodów drewnianych na indywidualne zamówienie klienta. Schody są dostosowywane do mieszkania bądź domu oraz do oczekiwań zamawiającego, który może wybrać chociażby kolor czy stylistykę. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wpływać nawet na najmniejsze szczegóły. Naturalnie, zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto obejrzeć niektóre realizacje danej firmy. Przeważnie, fotografie schodów realizowanych przez przedsiębiorstwo publikowane są na ich stronach internetowych. Opcjonalnie, można tez zapytać rodzinę bądź znajomych o to, jaką firmę polecają. Podsumowując, dziś wybierając stylistykę schodów ma się do dyspozycji bardzo wiele interesujących opcji, więc na pewno każda osoba będzie potrafiła znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.