Pomocne wskazówki w pielęgnacji malucha, czyli wybór wyprawki dla dziecka.

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W codziennym życiu przyszli rodzice stają przed wyborem dodatków dla noworodka. Świat jednak idzie do przodu jest wiele nowych, przydatnych przedmiotów. Zdecydować się na nie czy może ulec starodawnym przedmiotom? W Internecie możemy przeczytać wiele rad dotyczących przedmiotów, drobiazgów czy dodatków dla noworodka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednokrotnego użytku?

zabdaj o wygodę dziecka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to wydawanie pieniędzy w błoto, gdyż szybko się zużywają i nie można ich użyć po raz drugi. Jednakże zapewne mają wiele różnych korzyści, dzięki czemu pociecha może czuć się komfortowo. Skupmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je stosować? Pieluszki te możemy zastosować podczas karmienia malucha. Ubieramy ją na ramię, gdy bierzemy dziecko do odbicia. Mamy wówczas ochronę przed możliwym zwymiotowaniem dziecka i jednocześnie maluszek nie muska bezpośrednio naszego ubrania co jest bardziej sterylne.

Jest bardzo miękka dla dziecka, służy więc do wycierania bobasa, gdy za dużo się ślini lub splami się podczas jedzenia. Świetnie sprawdza się też jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się martwić, że maluszek się zgrzeje. Dawniej pieluszki te używane były jak powszechne teraz pampersy tylko do wielokrotnego użytku, wystarczyło tylko wyprać. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla maluszka powinny się pojawić otulacze,które można kupić w tym sklepie internetowym. Służą przede wszystkim do otulania przed snem. Dzięki nim bobas w mgnieniu oka i z powodzeniem zaśnie. Nadają się też podczas przewijania jako dywanik, na których możemy położyć dzieci. Podobnie jak pieluszki chronią przed promieniami słonecznymi i wiatrem podczas wyjścia z domu.

W chłodne dni służą jako kocyk. Otulacze dobrze sprawdzają się też na wycieczce. Dla niespokojnych noworodków służą jako usztywnienie podczas noszenia, a dla starszych będzie to kocyk podróżny. W odróżnieniu do standardowych kocyków, nie zajmują one wiele miejsca, dlatego są nietrudne w transportowaniu i zmieści się w każdej torbie. W sytuacji, gdy matka nie czuję się swobodnie karmić piersią w miejscu publicznym . Otulacz jest na tyle szeroki, by opiekunka mogła się otulić razem z dzieckiem i czuć się swobodnie podczas karmienia. Jak widzimy, do sklepów dziecięcych wchodzi wiele nowości, które można wybrać w tworzeniu wyprawki na bobasa. Pamiętajmy, że powszechnie nie oznacza gorsze. Posłuchajmy naszych mam skoro mają większe doświadczenie. Kupując coś, co ma więcej korzyści, można zaoszczędzić i być zadowolonym z wyboru.