Wybór kabiny prysznicowej skrojonej na miarę wymogów domowników i przystosowanej do łazienki nie jest wcale prosty. Tym bardziej, że producenci coraz to częściej rozpieszczają nabywców akcesoriami, jakie wzmagają luksus i przyjemność korzystania z prysznica. Dlatego też przed kupnem należałoby zastanowić się nad kilkoma tematami, które ułatwią wybór kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa

Autor: Villa Glass Studio.
Źródło: Villa Glass Studio.
Aby kabina naprawdę zapewniała luksus i wygodę eksploatacji, należy dopasować ją do możliwości łazienki, mając na uwadze potrzeby wszelkich domowników. Istotne jest rozpoznanie, w którym punkcie łazienki ustawimy kabinę, to bowiem w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj. kabiny prysznicowe Wrocław typu narożnikowego należą do najpopularniejszych, zajmują mało miejsca, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się w małych łazienkach. Należałoby jednakże mieć pojęcie, że dostępne są również kabiny przyścienne, do wnęki, wolnostojące, także typu walk-in.

Dużo większą wolność mamy przy typowaniu surowca, z jakiego mają być wykonane jej ścianki. Rozsądzamy pomiędzy szkłem i akrylem, przy czym szkło (sprawdź tu) jest droższe, ale za to sporo trwalsze. Szkło i akryl mogą być przejrzyste, matowe, z nadrukiem, albo barwione. Nadzwyczaj ważna jest również jakość stosowanych części. Ważne są tu nawet najdrobniejsze składniki, jak choćby łożyska walców, najmniej trwałe są te stworzone w całości z plastiku. Warto wiedzieć, że na rynku osiągalne są już kabiny zaopatrzone w łożyska mosiężne, a nawet w rolki z metalowym kadłubem.

Szkło z natury jest kruchym budulcem, dlatego też ażeby powiększyć bezpieczeństwo podczas jego użytkowania poddaje się je przebiegowi hartowania. Dzięki przebiegowi hartowania szkło staje się do 7 razy bardziej mocne od normalnego szkła. szkło hartowane Wrocław znajduje wykorzystanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest zwiększona trwałość szkła.

Jest możliwość je stosować jako ścianki szklane, balustrady, stopnie szklane, albo w sprzętach i frontonach domu. Takie szkło (tutaj) nie różni się wielce od typowego szkła float. Po przekroczeniu trwałości szkła hartowanego, pęka ono na drobne tępe kawałki, dzięki czemu łagodzi niebezpieczeństwo zranienia.