Jakie oświetlenie wybrać do domu? Czy któreś jest godne polecenia? A jeśli tak, to dlaczego?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Większość z nas w czasie budowy domu zajmuje się takimi tematami, jak jego wygląd z zewnątrz, powierzchnia oraz rozplanowanie poszczególnych pomieszczeń. Często zapominamy o tym, iż by nasz dom był wygodnym oraz przytulnym gniazdkiem dla wszystkich domowników, potrzebne jest jego odpowiednie oświetlenie.

led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Światło ma przecież ogromny wpływ i na nasze samopoczucie, i na to, w jaki sposób wyglądać będą pomieszczenia. Przyjazny dom (http://www.morganinteriordesign.pl/aranzacja-wnetrz/) to dom jasny, w którym światło jest obecne wszędzie. Trzeba wiedzieć, że brak dostępu do naturalnego światła to poczucie senności oraz zmęczenie. Cierpią na tym również nasze oczy, dla których to właśnie światło dzienne jest zbawienne. A chociaż nowsze oświetlenie jest coraz bardziej przyjazne dla naszego wzroku, nigdy nie okaże się tak dobre, jak to naturalne. Troszcząc o to, by nasz dom posiadał sporą ilość dużych okien, ulokowanych we właściwy sposób, zapewniamy sobie dostęp do najtańszego i najkorzystniejszego oświetlenia.

A jak to wygląda ze światłem sztucznym? Tu warto wybrać oszczędzające energie żarówki, na przykład żarówka led e14 oraz na diody LED. czas działania jest długi, ich światło korzystnie wpływa na nasze oczy, a mniejsze zużycie energii elektrycznej

led

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com

powoduje, iż stosując tego typu oświetlenie możemy sporo zyskać. Lepiej wydać na początku więcej na takie oświetlenie a później mieć spokojną głowę. Jeżeli bowiem wybierzemy klasyczne oświetlenie to taniej będzie na samym początku – w momencie zakupu, natomiast oszczędnie nigdy. Tradycyjne żarówki są tańsze, lecz co z tego, jeśli później nie gwarantują żadnej oszczędności. Co gorsza ich częsta wymiana może irytować.

Jeśli więc chcemy mieć pewne sztuczne oświetlenie powinniśmy wybrać technologię led. Obecnie jest bardzo dostępna, cena tego typu żarówek co roku spada, więc wciąż więcej ludzi może sobie na nie pozwolić. To świetna informacja, ponieważ z jednej strony oszczędzamy pieniądze, ale z drugiej dbamy także o środowisko. Dobrze jest się na takie rozwiązanie zdecydować. Żarówki led są długowieczne, przez co nie trzeba zbyt często myśleć o wymianie świetlówek. Przez co oszczędzamy nasz czas a do tego jeszcze pieniądze.