Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Porady dla klientów

Kategorie Zdrowa dieta
Herbata z sukcesem zdobyła krajowy rynek spożywczy. Co prawda nadal cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata zwykle jest kojarzona z naparem rozgrzewającym, uspokajającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy mogą działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i wpływ na zdrowie człowieka. Jednak większość z nich można kupić, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep odnajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim jedynie jednym z wielu towarów służących to jej zaparzenia. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło typu: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami ogrom możliwości. Jedna z najbardziej rekomendowanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Wytwarza się ją głównie w Chinach w jasno określonych warunkach. Uzyskuje się ją tylko z pąków liści.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat przedstawiony w naszym artykule? Zatem namawiamy – kliknij hiperłącze (https://wroclaw.hotelepark.pl/biznes/sale-konferencyjne) i czytaj następne inspirujące treści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta posiada właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) oraz dostarcza organizmowi dużej dawki witamin C. Posiada ona także właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie chorobą nowotworową. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, ma wiele rodzajów, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji świeżo zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to oznacza, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty trzeba pamiętać, że woda (jonizator do wody) musi mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco trzeba parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata znakomicie działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma też dużo innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata pochodzi głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę hasło czerwona herbata sklep internetowy może posiadać ją w odnośniku pu-erh (strona www). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też ludziom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy warto obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych rodzajów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to najlepsza rzecz na długie zimne wieczory. Napój ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadmiernego spożycia kawy. Warto iść do sklepu i zakupić sobie nieco tego zielonego złota.