Wyprawka dla noworodka – o czym nie możecie zapomnieć, aby dać swojemu szkrabowi wszystko, co idealne

Kategorie Nasze dziecko
Niebawem przyjdzie na świat wasze dziecko? To cudowna wiadomość. Na pewno zrobiliście już pierwsze przygotowania oraz rozpoczniecie aranżować pokój dla maluszka. Powinniście również zrobić wyprawkę, by noworodkowi niczego nie zabrakło w pierwszych dniach jego życia, choć najważniejsza jest rzecz jasna obecność rodziców.

Jednakże właściwie przyszykowana wyprawka bez wątpienia pomoże wam dobrze zająć się maluszkiem oraz nie będziecie musieli pobiec do sklepu, ponieważ zapomnieliście o przewijaku lub tetrowych pieluchach. Co w takim razie powinno znaleźć się na liście?

dzieci podczas zabawy

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko są to ciuszki. Dużo rodziców decyduje się na markowe ubranka dla dzieci (przeniesiony tutaj), gdyż chcieliby, by już od najwcześniejszych lat ich pociecha miała eleganckie wdzianka. Wiadomo, iż ciuszki znanych producentów zrobione są z wysokiej jakości materiałów, zatem niekoniecznie jest to jedynie fanaberia. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie martwmy się. Ciuszki nie muszą być drogie, ważne, by były dobre dla naszego maluszka.

Patrz na naturalne, miękkie tkaniny, brak niepotrzebnych guzików oraz suwaczków, jak również łatwość zakładania i zdejmowania ubrań z dziecka. Szczególnie, gdy to twoja pierwsza pociecha oraz nie masz doświadczenia w ubieraniu takich maluszków. Drugim elementem są kocyki dla niemowląt, ponieważ bobas nie może marznąć. Oprócz tego, w wyprawce powinny się oczywiście

noworodek

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

znaleźć pieluszki i kosmetyki wykorzystywane do pielęgnacji niemowlaczka, w tym przeróżnego rodzaju oliwki, szampony, pudry, mydełka i kremy na odparzenia. Rodzice powinni też pomyśleć nad przyborami do karmienia. Znakomicie sprawdza się podgrzewacz do butelek, który upraszcza życie oraz pozwala szybciej wrócić do łóżka, gdy maluszek zgłodnieje w nocy. Na liście trzeba także umieścić buteleczki do karmienia, smoczek i poduszkę do karmienia piersią, której przymioty z pewnością ekspresowo docenimy.

Jeżeli wpiszesz na listę wszystkie wyżej wskazane produkty, twojemu maluchowi niczego nie zabraknie. Pamiętaj, by kupować wysokiej jakości artykuły oraz ubranka z przyjemnych, delikatnych tkanin, gdyż skóra noworodka jest naprawdę wrażliwa i nic nie może jej urażać.