Łazienka powinna być zarówno funkcjonalnie urządzona, jak i ładnie wyglądać

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Łazienki stały się we współczesnym świecie przestrzenią niemalże artystyczną. W aktualnych wydaniach czasopism dekoratorskich, to właśnie na tematykę łazienek przeznacza się się coraz więcej miejsca. Nie dziwią już odważne projekty, w których dzieła sztuki wiszą na kafelkach zaraz przy prysznicu. Takie wymieszanie stylów, a więc tego salonowego, z tym „z niższej półki”, sprawia, że konwenanse odstawiane są na bok, a pojawia się całkowicie nowa era patrzenia na przestrzeń codziennego życia.

łazienka

Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najbardziej wanny wciąż pozostają wannami, ale spodziewać się możemy, że w przyszłości ich forma się zmieni. Niemożliwe? Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, w jakich prawie każda fantazja obmyślona w zarysie jest możliwa do spełnienia. Patrząc na łazienki innych ludzi na pewno niejeden z nas miał wrażenie, że są one bardzo często projektowane w sposób schematyczny. Zwykła umywalka, ręcznik – https://bubucraft.pl/recznik-na-prezent-z-dedykacja zawieszony na haczyku na ścianie, kompakt wc, typowa, biała kabina pod prysznic, jasne, zazwyczaj kremowe płytki – i tak w wielu mieszkaniach.

Czasem można mieć wrażenie, że myśląc o tej przestrzeni włącza się w człowieku schemat typu „kopiuj – wklej”.

Jeśli demonstrowana tu kwestia to Twój konik – wyraź opinię (http://www.archicom.pl/mieszkania-wroclaw/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpliwości dla redaktora się liczy.

Brak kreatywnego myślenia może wynikać z tego, że przy obowiązku zagospodarowania całego mieszkania, łazienkę często zostawiamy na dalszy plan i z tego powodu, że nie jest ona pomieszczeniem na pokaz, to po prostu wiele osób nie zwraca na nią większej uwagi. Wystarczy jednakże wejść do nowej galerii handlowej, by zobaczyć, że projektanci zawsze wyszukają sposób na to, by tego rodzaju przestrzeń, również w wymiarze publicznym uczynić ciekawszą.

Łazienka gwarantuję sferę intymności, dlatego zadbajmy, aby oświetlenie w niej było jak najlepsze i najlepiej regulowane. Nie możemy dopuścić do tego, aby we własnym domu – bez względu na rodzaj wnętrza – czuć się źle. Jeśli preferujemy stonowaną opcję zaaranżowania swojej łazienki – taka też może być. Przekonywanie samego siebie, że coś jest dla nas odpowiednie, bo modne, niekoniecznie odbije się pozytywnie w przyszłości. Nie warto także ślepo iść za modą. I w tej sytuacji słowo „umiar” ma bardzo szerokie zastosowanie.