W twoim życiu zjawi się dziecko – zobacz, co trzeba kupić, aby pierwsze dni nie były stresujące

Kategorie Nasze dziecko
Gdy na świecie pojawia się dziecko, wiele mam pęka z radości i w tym samym momencie uświadamia sobie największy strach – czy da sobie radę? I chociaż od chwili, kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten ważny dzień przygotować, nie ma siły, aby się nie stresowała. Jak takiemu stanowi zaradzić?

A czy w ogóle jest to możliwe? Zdaje się, że nic nie może pokonać emocjonalnej obawy. Można jednak starać się go zminimalizować. W jaki sposób to zrobić? Kupić wszystkie rzeczy, które później staną się wielką pomocą. Trzeba zawczasu jak najwięcej poczytać w temacie ciąży, niemowlaka, porodu, pierwszych tygodni w domu. A gdy zbierze się istotne informacje, należy pójść na zakupy. Nie ma zbyt dużego znaczenia, gdzie się ich dokona – sklepy tradycyjne czy e-sklepy. Przemysł produktów dla dzieci jest obecnie w naszym kraju bardzo rozwinięty i bez żadnych problemów można wszystko dostać (gdzie czasy PRL-u, kiedy walczyło się zawzięcie o każde pajacyki czy rajtuzki?; całe szczęście przeminęły i miejmy nadzieję – nigdy nie wrócą). Jest kilka rzeczy, które warto zakupić wcześniej. To m.in. rogale do karmienia, smoczek (dzisiaj są 2 szkoły – jedna zaleca smoczki, druga wręcz przeciwnie; na którą opcję się nie zdecyduje, warto zakupić choć jedną sztukę i posiadać w komodzie pod ręką; często, gdy niemowlę płacze, bierze się każdy środek), laktator, podgrzewacz do butelek.

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Wspomniane rzeczy warto zakupić bez względu na to, czy chce się karmić z piersi czy z butelki. Zdarza się, że z różnych powodów, należy zmienić zdanie. Jeżeli kobieta zaplanowała, iż będzie żywić niemowlę mlekiem naturalnym, rogale do karmienia, przydadzą się nawet wówczas, gdy zajdzie potrzeba sięgnięcia po butlę. Przydadzą się również do wygodnego położenia dziecka.

Naprawdę podoba Ci się ten wpis? Bardzo nas to raduje. Więc zapraszamy do nowych wątków – po prostu najedź na link do www (http://magicplay.pl/?pl_wynajem,28).

Identycznie z podgrzewaczem – jeżeli nie pokarm naturalny wcześniej ściągnięty, będzie można podgrzać napój na kolkę. Notabene i sama butelka nie jest równoznaczna ze sztucznym karmieniem – ściągnięte mleko trzeba czymś później podać. Warto się zawczasu przygotować chociażby przez takie zakupy – pełna oferta produktów dla dzieci Fiorino. Zapewne będą pomocne i sprawią, iż przyszła mama poczuje się spokojna. A wtenczas – tylko cieszyć się maleńkim dzieciątkiem.