Łazienka idealna – ciężko zaaranżować szczególnie te małe, ale i one mają swój urok

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Łazienka – jak najlepiej ją zaprojektować? Gdzie ją najlepiej umieścić? Na pewno jest to niemały dylemat, jaki często dopada nas w momencie projektowania domu lub już w trakcie jego budowy. Każdy z nas ma rzecz jasna inny gust i lubi co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i mało wyszukanymi pomieszczeniami, dla innych szczytem marzeń jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeżeli zupełnie nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać nasza łazienka i jakie w ogóle aktualnie występują trendy, jeżeli chodzi o to pomieszczenie, warto poszukać inspiracji.

łazienka

Autor: aphrodite-in-nyc
Źródło: http://www.flickr.com
Kupmy kilka czasopism na temat wnętrz, przejrzyjmy zdjęcia w internecie (wielkie źródło inspiracji), popytajmy znajomych. Tym sposobem dowiemy się, jakie w ogóle są możliwości i będziemy mogli ocenić, co nam odpowiada, a czego na pewno nie chcemy brać pod uwagę. Miejmy na względzie jednak, że to co akurat jest w modzie, z reguły jest także równocześnie najdroższe. Inną kwestią jest to, czy powinniśmy mieć tylko jedną łazienkę, czy może więcej. Wśród osób, które mają kilkupiętrowe domy, panuje moda na tę drugą opcję.

Jeżeli szukasz zbliżonych danych na opisywany temat, to także rzuć okiem na (https://www.prownes.pl/) analogiczne portale, które podnoszą tę tematykę.

Wówczas jedna z łazienek mieści się na przykład na parterze, a druga łazienka (oferta od Hydrostop) na poddaszu Jak najbardziej ma to sporo zalet. Bez wątpienia docenimy fakt że mamy dwie łazienki, kiedy będziemy akurat spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich będzie zajmować inna osoba z rodziny. Z drugiej strony pamiętajmy, że każdą z nich należy stosownie wyposażyć. Jak więc winna wyglądać łazienka? Na jaki kolor ją pomalować? Częstym dylematem jest także to, czy korzystniej jest wybrać prysznic, czy wannę.

W małej łazience z pewnością lepiej sprawdzi się prysznic, z drugiej strony nie ma nic tak relaksującego jak gorącą kąpiel. Natomiast kolorystyka łazienki to już indywidualna kwestia. Każdy z nas preferuje przecież inne kolory. Białe łazienki są ładne, ale jednocześnie dość szybko się brudzą. Na tego rodzaju płytkach widoczna jest każda smuga czy każdy pyłek. Zaś na tych ciemnych od razu rzuca się w oczy naleciały kamień. Innymi słowy, każdy kolor w łazience ma zarówno wady, jak i zalety. Należy więc samodzielnie wybrać, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam najbardziej zależy i wtedy podjąć decyzję oraz stworzyć projekt swojej wymarzonej łazienki.