Nauczycielu, doskonal się!

Kategorie Nasze dziecko
Patrząc na pensje zwyczajnego pedagoga w Polsce i porównując wynik z zarobkami w państwach lepiej rozwiniętych można uznać, że ten zawód tutaj jest traktowany jako gorszy.

edukacja

W rankingach najmocniej cenionych zawodów nauczyciel ma niezłe miejsce, ale niestety ciągle szerzy się wiele nieprawdziwych mitów. Na przykład dużo ludzi zaunauczyciel (zobacz również studia podyplomowe) nauczyciel wyrabia tylko 18 godzin tygodniowo. A należy pamiętać, że nauczyciel pracuje też w domu – poprawia sprawdziany, obmyśla lekcje i tak dalej.

Każdy rodzic ma pamiętać, żeby przy swojej latorośli otwarcie nie krytykować nauczycielskiego fachu, gdyż to może doprowadzić do spadku autorytetu osoby uczącej i szkoły. A takie niszczenie autorytetów będzie fatalne dla dziecka. Porządnie przygotowany belfer, który jest szanowany przez uczniów to pewność mocnej oświaty. Warto wiedzieć, że każdy pedagog w państwie może skutecznie doskonalić swoje kwalifikacji w instytucji Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Za doskonalenie nauczycieli w Warszawie odpowiada lokalny oddział CDN. Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego rozsyła on użyteczne materiały, w których znajdują się oferty różnorakich rodzajów wsparcia dla pedagogów. Każdy pedagog może skorzystać z takiego wsparcia – przykładowo: członkowie Centrum Doskonalenia Nauczycieli mogą zjawić się w szkole i pokazać przydatne pomoce lekcyjne i doradzić w kwestii tworzenia harmonogramu nauczania. Regionalne oddziały CDN służą nauczycielom pomocą indywidualnie i grupowo.

kształcenie

Pojedyncza pomoc dotyczy, jak już napisano wcześniej, dobrania materiałów, wsparcia merytorycznego albo doradztwa przy zbieraniu papierów do procesu awansu na następny szczebel. Szersza pomoc za to to najczęściej różnego rodzaju konferencje, szkolenia i kursy dla nauczycieli, które szlifują umiejętności pracowników z danego przedmiotu. Centrum Doskonalenia Nauczycieli nierzadko ogłasza także atrakcyjne konkursy dla młodzieży. Dodatkowo uczniowie mogą otrzymać od CDN wsparcie w postaci np. indywidualnych zajęć dla dyslektyków.

Źródło: eko-tur.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *