Zastosowanie w oknach i rolet, i firan ma ogromne atuty. Zależnie od tego, jak bardzo potrzebujemy się schować przed spojrzeniem ciekawskich sąsiadów, można opuścić roletę bądź zasunąć wyłącznie leciutko prześwitujące firany. Rolety mogą być atrakcyjną oraz interesującą alternatywą dla zasłonek.

Takowa dekoracja okna przydaje się zarówno do salonu oraz kuchni, jak także pokoju dziecka. Fotorolety dziecięce które oferują dzisiaj sklepy występują w setkach wzorów – przekonaj się sam: fotorolety dla dzieci.

fotoroleta

Źródło: http://fivaro.pl

Rolety powstrzymują promienie słoneczne, dzięki temu we wnętrzach jest chłodniej oraz ciemniej. Takowa ozdoba okna nie osłania jednak przed ciepłem słonecznym tak efektywnie jak rolety zewnętrzne czy markizy. Rolety zwykle powodują fragmentaryczne zacienienie, a tylko niektóre z nich mogą dać całościowe zaciemnienie pomieszczenia. Produkowane są z przeróżnych materiałów: bawełnianych bądź z włókna szklanego. Dekoracja okna w postaci rolet może przydać pomieszczeniu nowego stylu. Warto przemyśleć jaką funkcję ma pełnić roleta: czy ma być wyłącznie estetyczną dekoracją okna, a może także ochraniać przed promieniami słonecznymi? Najodpowiedniej, jeżeli roleta będzie łączyć obie te funkcje.

Rolety standardowe. Robi się je z poliestru. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością – nie strzępi się, nie blaknie, jest też zmywalny, dlatego łatwo jest utrzymać go w czystości. Materiał jest zrolowany na walcu ze sprężynką ukrytym w aluminiowej belce w górnej części okna.

Jak sądzisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://reling.pl/pl/p/Cargo-midi-boczne-Maxima-EVO-15-Rejs-/854) i odszukaj informacje tutaj.

W wielu wzorach ruch rolety odbywa się po poprzecznych prowadnicach. Pozwalają one na płynny ruch rolety i ustawienie jej w opcjonalnym miejscu. Tylko w najprostszych modelach nie ma prowadnic, natomiast roletę można zatrzymać w paru pozycjach za pomocą haczyków zaczepianych o zaczepy zamontowane do boków ościeżnicy.

Fotorolety Fivaro.pl

Źródło: http://fivaro.pl/
Rolety zaciemniające. Produkuje się je też z poliestru, z tym że jedną ze stron pokrywa się srebrzystą bądź białą powłoką odpierającą światło jak też promieniowanie cieplne. Dzięki niej roleta, nawet jasna, zapewnia całkowite zaciemnienie wnętrza. Tak samo jak w standardowych, rolety przesuwają się po prowadnicach. Ciekawym podejściem jest roleta podwójna: do osłony przed słońcem służy fragment rolety z tworzywa transparentnego, do zaciemnienia pomieszczenia – otwieramy drugą, nieprzepuszczającą światła.