Czym są wizualizacje 3d? Czy wzrastająca popularność tej techniki jest uzasadniona?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każdy to przyzna, że w naszym otoczeniu coraz częściej dostrzec można grafikę komputerową. Nie mówimy tutaj jednakże tylko o komputerowych grach, lecz bardziej o kwestiach związanych z promowaniem różnego rodzaju modeli oraz produktów.

Na czym to dokładnie polega?
Apartamentowiec

Autor: Sinah Sp. z o.o.
Źródło: Sinah Sp. z o.o.
Z pewnością należy zacząć od tego, że grafika (zobacz również grafika na szkle) ma różnorakie funkcje. Można dzięki niej malować obrazy, wyretuszować fotografie albo tworzyć komputerowe animacje. Faktycznie opcje są całkowicie niezmierzone. Jednakże w ostatnich latach coraz mocniejszą popularność zdobywa grafika 3D, gdyż to dzięki niej możemy utworzyć niesamowite sprawy.
Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie trójwymiarowa grafika ma do zaoferowania największe możliwości, gdyż za jej pomocą możemy utworzyć przestrzenie wirtualne, które świetnie pasują do różnorakich działań reklamowych czy też informacyjnych. Najczęściej w tym kontekście popularne będą wizualizacje 3d (-> sprawdź). Wizualizacją takiego typu nazywamydwuwymiarowy obraz, jaki możemy obejrzeć na ekranie swojego peceta, jak również i reklamowych materiałach czy prasie.

Taki obraz został stworzony jako trójwymiarowa grafika (sprawdź informacje) według konkretnego projektu, żeby później wykonać z tego tak określane ujęcia w efekcie renderingu. Znaczy to przeliczenie przygotowanej grafiki, aby wykonać właściwa wizualizację.

Stworzenie ich będzie bez wątpliwości pracochłonne, jednak dla profesjonalistów stworzenie nawet najmocniej skomplikowanego projektu nie stanowi kłopotu. Można w ten sposób stworzyć wspaniałe oraz nowoczesne wizualizacje produktów. Nie zaskakuje więc, iż jest tak duża popularność tych rozwiązań.