Kształtowanie masy mięśni u kulturystów w oparciu o precyzyjnie opracowany rozkład treningowy.

Kategorie Ciekawostki
Każdy, kto zaczyna przygodę z siłownią powinien wiedzieć, że istotne jest racjonalne nastawienie. Chodzi otóż o kształtowanie masy mięśni u kulturysty w oparciu o precyzyjnie opracowany plan treningowy. Jedynie w ten sposób można oczekiwać pod takim względem idealnych efektów i nie przejmować, że treningi oddziałują negatywnie na stan zdrowia. Split trening, a więc trening dzielony to najbardziej popularna forma treningu, która polega na dzieleniu sesji treningowych na konkretne partie mięśni. Jest to trening uniwersalny, który da się dostosować stricte do swoich preferencji.

Poszczególne partie ciała treninguje się co tydzień, co umożliwi stuprocentowo skoncentrować się tylko na wybranej partii, oraz ustawiać ćwiczenia pod taki mięsień który aktualnie słabiej pracuje od innych. Taki plan treningów przeznacza się dla kulturystów posiadających już jakieś doświadczenia. Najczęściej jest to po sześciu miesiącach od rozpoczęcia ćwiczeń – poznaj bliżej Buduj Masę.

odżywki

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo, split poleca się osobom mającym jakieś niedociągnięcia w budowie sylwetki, a chcą się efektywniej skupić na priorytetowych partiach. Ogólnie rzecz ujmując, treningi te rekomenduje się trzem grupom kulturystów: tym, jacy chcą rozwijać masę mięśniową, siłę mięśni oraz odporność. Korzystnie natomiast będzie wtedy, jeśli plan treningu pozostanie ustawiony przez doświadczonego trenera, indywidualnie do umiejętności konkretnego sportowca.

Poza samym ćwiczeniem kulturysta musi także pamiętać o innych kwestiach. Do nich chociażby wlicza się spożywanie specjalnych odżywek takich jak odżywki potreningowe jakie mają na celu przyspieszać odbudowę organizmu po treningu. Umieszczone są w nich substancje wpływające pozytywnie na: mięśnie, układ nerwowy, stawy a także na ogólne pokłady energii. Ich spożycie w optymalnej ilości przyczyni się do tego, że trening okaże się efektywny – zobacz na stronie. Preparaty te uzupełnią niedobory składników odżywczych, w skutek czego nie będzie potem problemów z bólem oraz spaleniem mięśni. W przypadku doboru tych odżywek należałoby również sugerować się tym, co ma Nam do zaoferowania trener. Trzeba skupić się na rozsądnym kształtowaniu masy mięśniowej i kiedy osobiście nie będzie mieć się o tym pojęcia to trzeba ufać trenerowi.