Czy jest lepiej wynająć naczepę, leasingować czy kupić na kredyt?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Logistyka i transport są jednymi z najważniejszych dziedzin funkcjonowania niejednej firmy. Nie wystarczy przecież jedynie wyprodukować danego produktu, powinno się go jeszcze dowieść pod wskazane miejsce. I powinno się to uczynić na czas, ponieważ w przeciwnym wypadku firma nie wywiąże się z warunków kontraktu. A konsekwencje mogą być nie tylko materialne, takie jak: kary zawarte w kontrakcie czy utrata stałego klienta. Firma może oprócz gotówki stracić coś o wiele bardziej wartościowego: zaufanie klientów i dobrą reputację na rynku.

chłodnia

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest przecież tajemnicą, że najlepsi klienci to ci, którzy trafili do danej instytucji z polecenia. A nikt nie poleci interesu, który nie jest w stanie dotrzymać warunków umowy. Toteż dbanie o terminowy transport jest kluczowym zakresem budowania dobrego wizerunku. W czasach kryzysu każdy interes szuka oszczędności. Jeśli myśli się o nabyciu czy wzięciu w leasing naczepy, to trzeba, by to była nowa naczepa.

Może więc warto pomyśleć nad tym, co określamy terminem wynajem plandek. Nowy sprzęt dobrej jakości da więcej oszczędności, niż zakup ciężarówki czy naczepy coil mulda, które będą awaryjne i używane. Ciągłe awarie, jak to było już wypisane powyżej, mogą być przyczyną dużych strat finansowych. Czy mimo to warto brać kredyt przy obecnej sytuacji w sektorze bankowym? Na chwilę teraźniejszą nie jest łatwo taki kredyt uzyskać, bowiem banki boją się plajty danej firmy. A jeśli uda się uzyskać taki kredyt, to niekoniecznie

naczepa

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

interes podoła jego spłacie.

Wypożyczalnia przyczeppraktycznie ma w swojej ofercie różnorakie naczepy. Wynajmując nie ponosi się tak gigantycznego ryzyka i takich kosztów, jak w przypadku nabycia na kredyt (zobacz na . Ponadto posiada się obsługę serwisową, stały nadzór techniczny i doradczy. Naczepy powinny mieć aktualne badanie techniczne, ubezpieczenie i Certyfikat Celny. Komu się to wynajęcie opłaca? Przede wszystkim tym biznesom, które posiadają zapotrzebowanie na bardzo krótki okres. Niekiedy do pojedynczego przewozu.

Ten tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis pillowplates, a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które również będą ciekawe.

Ale nie tylko wtedy ma on uzasadnienie, bo zadłużanie kredytowe powinno być zawsze ostatecznym rozwiązaniem, z uwagi na uciążliwość dla firmy rat kredytu.