W jaki sposób zaaranżować niewielką łazienkę?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Aranżowanie niewielkiej łazienki to ogromne wyzwanie. W trakcie projektowania warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki jakim wizualnie zwiększysz niedużą łazienkę. Niewielki metraż pomieszczenia stanowi najczęściej ogromne wyzwanie podczas projektowania powierzchni, jednak wykorzystanie kilku nieskomplikowanych rozwiązań może znacząco wpłynąć tak na wzrokową, jak również funkcjonalną stronę pomieszczenia. Poniżej wypróbowane sposoby, dzięki jakim optycznie powiększysz nieduże wnętrze łazienki.

łazienka

Autor: Ashley Francis
Źródło: http://www.flickr.com
Perfekcyjne dostosowanie światła to pewien ze sposobów wizualnego powiększenia niedużej łazienki. Należycie dobrana temperatura jak też barwa światła spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądało przestronnie i czysto. Oprócz ogólnego źródła światła warto zatroszczyć się o reflektory punktowe, zamontowane bezpośrednio nad umywalką.

W wizualnym powiększaniu niewielkiej łazienki znaczną rolę grają odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe.

Szukasz dodatkowych materiałów na omawiany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej suszarki hotelowe a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Aranżując pomieszczenie warto wykorzystywać jasne i chłodne barwy – białość, szarości, błękit czy róż. Tego typu odcienie zastosowane przy wykańczaniu ścian jak też podłóg dadzą efekt „oddalenia”, co umożliwi pozyskanie jeszcze większej głębi. W trakcie projektowania łazienki wskazane jest zwróć uwagę na rozmiar płytek . We wnętrzach o niedużym metrażu doskonale sprawdzają się te w dużym formacie. W wypadku rodzai prostokątnych, poziomy układ kafli optycznie powiększy łazienkę. Położenie pionowe spowoduje natomiast, że pomieszczenie wyda się wyższe.

łazienka

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Poza odcieniem oraz sposobem ułożenia znaczącą sprawą jest także połysk płytek. Zastosowanie materiałów odbijających światło to powszechne rozwiązanie w małych łazienkach. O lśniącą powierzchnię zadbaj także przy wyborze sprzętów. Dobrze sprawdzą się szafki z lśniącą powłoką lakieru, które będą odbijały światło. Ogół wyposażenia idealnie dopełni szerokie lustro, które także optycznie powiększy przestrzeń łazienki.

Z uwagi na niedostatek miejsca częstą praktyką jest zamontowanie prysznica zamiast wanny. Aby uniknąć wzrokowego podziału wnętrza postaw na przejrzysty typ oszklony, najlepiej bez brodzika. Taki typ kabiny zharmonizuje się z otoczeniem, równocześnie nie przytłaczając naszej łazienki.

Teraz zostaje już tylko wybrać wypróbowany salon łazienek – sprawdź te propozycje – Wrocław obfituje w hurtownie z armaturą łazienkową, toteż na pewno będzie w czym wybierać – .