Remont czy też aranżacja nowo powstałej łazienki to ciężkie zadanie. Jednym z podstawowych elementów łazienki są kafelki. Aby nabyć te najwłaściwsze powinno poradzić się profesjonalistów, którzy tworzą naszą łazienkę. Kiedy jednak sami mamy zamiar to zrobić to warto uzyskać wartościową wiedzę na temat płytek do łazienki.

Ogrzewanie podłogowe

Autor: DEVI, Grupa Danfoss
Źródło: DEVI, Grupa Danfoss
W głównej mierze płytki powinny być dopasowane do rozmiarów pomieszczenia oraz do rodzaju mebli, jakie będą się znajdować w tym pomieszczeniu. Później trzeba zwrócić uwagę na odrobinę ważnych parametrów. Gdy chodzi o kafelki na podłogę to ważnym parametrem jest ścieralność. Jest kilka klas ścieralności a do łazienki najlepiej nadaje się druga klasa. Też takie kafelki powinny być antypoślizgowe. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na nasiąkliwość- im niższa wartość tym zwiększona jest wytrwałość na wilgotność, wytrzymałość na zabrudzenia i działania związków chemicznych oraz na antypoślizgowość.

Zebraliśmy w tym miejscu ciekawe informacje, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tu (http://cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/) naszych witryn.

W momencie, kiedy te wszystkie kryteria określona płytka spełnia warto teraz zdecydować się, jakiej firmy będzie ona. Jedną ze popularnych firm są płytki domino (glazura Domino na stronie które mają różnego typu płytki do zaoferowania. Po wyborze płytek na podłogę czas na ściany. Jeśli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów to warto zdecydować się na kafelki z połyskiem.

Oczekuje na Ciebie interesująca informacja (http://www.cermag.com.pl/) – trzeba wejść w podany link i tam mamy dla Ciebie sporo rzetelnych treści.

Niestety ich wadą jest to, że bardziej widać na nich znaki użytkowania oraz rysy. Gdy nie mamy pomysłu, jakiego rodzaju, koloru, ze wzorkami czy też bez mają być nasze płytki trzeba uprzednio obejrzeć zdjęcia aranżacji łazienek. Znani producenci mają oprócz stron internetowych z aranżacją też katalogi na przykład firma Cersanit płytki . Jeśli chodzi o stronę internetową to warto zobaczyć stronkę firmy Polcolorit, gdzie odszukamy bardzo dużo aranżacji łazienek.
Trzeba pamiętać, że kafelki do łazienki to inwestycja na dłuższy czas, dlatego też prócz ładnego wyglądu muszą być one trwałe. Również należy wziąć pod uwagę to, że łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym, w związku, z czym przy jego wykańczaniu należy stosować zabezpieczenia przed wilgocią. Są to różnego typu rozwiązania hydroizolacyjne, które zapewniają ochronę przed wodą i wilgocią.