Aranżowanie domu to nie pomalowanie ścian oraz zakup kompletu mebli. To praca, która wymaga przygotowań, jeżeli chcemy, aby nasze nowe gniazdko prezentowało się naprawdę ładnie. W końcu większości z nas zależy na odpowiednim samopoczuciu w gustownie wyglądających pokojach, więc na pewno przyda nam się parę wartościowych zaleceń, w jaki sposób zakupić jeden z najważniejszych mebli do salonu, jakim jest sofa.

sofa

Autor: Kvadra
Źródło: Kvadra
W pierwszej kolejności zastanówmy się nad typem sofy – . Do wyboru mamy nie tylko zwyczajne dwu- lub trzyosobowe kanapy, ale także warte uwagi narożniki z funkcją spania, w razie gdy przyjadą do nas goście. Narożnik umożliwia wygodnie usiąść większej liczbie osób, jest również nadzwyczaj komfortowy, musimy jedynie sprawdzić, jakie posiada wypełnienie. Poza rodzajem sofy trzeba mieć na uwadze jej gabaryty. Najlepiej starannie wymierzmy miejsce, w którym mamy plan postawić nową szafę i pojedźmy z tymi wymiarami do sklepu, aby zyskać gwarancję, że później nie będziemy mieć problemów z wstawieniem jej w odpowiedni kąt. Pamiętajmy również o materiałach, które pokrywają kanapę.

Przede wszystkim muszą być mocne oraz grube, by nie przetarły się po paru miesiącach, a jednocześnie muszą pasować do wyglądu naszego salonu. Jeżeli w niedługim czasie zamierzamy zmienić także inne meble albo odmalować ściany, weźmy to pod uwagę, inaczej może się okazać, iż sofa nie będzie pasować i albo zmienimy materiał, albo zakupimy nowy mebel. Nie każdy może pozwolić sobie na powyższe wydatki, dlatego korzystniej jest skrupulatnie przemyśleć swoje plany, aby dopiero później jechać na zakupy. Dobrze jest wybrać łóżko od producenta –

sofa

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture

Zamówienie wersalki u źródła daje sposobność dowolnego wyboru rozmiarów sofy, sprężyn czy materiałów, jakimi będzie pokryta. Dzięki temu kanapa będzie świetnie pasować do naszego salonu, zarówno pod względem swojego wyglądu, jak też jeżeli chodzi o jej gabaryty. Nie każdy bowiem ma rzeczywiście duży salon, czasami jego aranżacja jest ogromnym wyzwaniem, właśnie przez mały metraż. Indywidualne zlecenie wysłane do producenta powinno rozwikłać nasze kłopoty, jednakże z drugiej strony musimy liczyć się ze znaczniejszymi wydatkami, więc od razu zapytajmy, ile będzie nas kosztować taka przyjemność, jak wersalka na zamówienie.