Sugestie na I pierwszą komunię św. Czyli jak rozważnie wybrać sukienkę komunijną?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
I komunia święta to ważny dzień dla każdego pociechy, ale także stres dla rodzica. Oprócz zorganizowania imprezy rodzinnej w skład którego wchodzą dekoracje oraz zaproszenia dla gości, istotny dla rodziny jest ubiór komunijny dziecka. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam wybór sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy zakupem strojów dla dzieci zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają jednolite suknie.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na przyjęciu dla najbliższych przebiera się w inną suknie, bądź też opiekunowie nie chcą, aby ich córka szła w zwykłej albie i sami decydują się na wybór. Na jakie szczegóły warto zwrócić przy wyborze, by rodzina i ich pociecha byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość danych na opisywany wątek – znakomicie się składa, ponieważ jest już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tu.

Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać zdecydowaną biel. Drugą istotną sprawą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i całościowy wzór sukni. Nie powinna być ona zbyt ekstrawagancka oraz obfito zdobiona.

Często na rynku spotykamy dwa wzory sukien komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz we wzorze francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na wzór sukienki, ważnym krokiem jest tez wybór materiału. Ważne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiej tkaniny jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna (www). Są to tkaniny, które świetnie sprawdzają się dla dzieci gdyż są tworzone z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie sukienki powinny być długie, jednakże za przed kolano wyglądają mało elegancko. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio wyróżniać od innych dzieci idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wymarzona sukienkę w jedno? Mnóstwo krawcowych na nasza prośbę mogą zaprojektować tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej Jeżeli skierujemy uwagę na opłatach to mogą one wynieść 100 zł, ponieważ tyle kosztują najtańsze sukienki.

Jednakże ceny sięgają nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak wysoki wydatek. Czekaja nas też opłaty związane z organizowaniem poczęstunku, co może ogromnie zmniejszyć rodzinny konto. Na koniec poruszymy temat akcesoriów, gdyż musza one pasować do całej sukienki. Istotne jest by były udekorowane w podobny sposób i razem tworzyły idealny zestaw. Sukienki komunijne są ważnym i skomplikowanym doborem, lecz kierując się tymi zasadami nie będzie on już trudnością. Jednakże musimy pamiętać, że strój jednak w tym dniu mieści się na drugim pozycji, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.