Jak spowodować, żeby dzień pierwszej Komunii Świętej był ważnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać nieustające problemy z wyborem sukienek komunijnych?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Nie da się zaprzeczyć, że niemalże dla każdego dziecka wychowywanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej niewątpliwie jest jednym z najważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wtedy na pewno również to przeżywasz. Tymczasem warto sobie uświadomić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko podniosłe wydarzenie w życiu tego małego człowieka, ale również gorączkowe przygotowania na kilka miesięcy wcześniej. Jednym z najbardziej komentowanych pytań jest zazwyczaj bez wątpienia to, w jakich sukienkach wystąpią dziewczynki.

przeczytaj

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopcami nie ma właściwie żadnego kłopotu, bo najczęściej są ubraniu po prostu w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę wielkie emocje – nie tylko pośród dziewcząt, ale także pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu piękna, a na dodatek mieć fajniejszą sukienkę niż inne dziewczynki. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszak dzień pierwszej Komunii powinien być szczególnie przeżyciem duchowym, a nie rewią mody. Sposobów na to jest kilka, a my postaramy się opisać najbardziej popularne z nich.

W szczególności popularnym sposobem za zapobieganie kłótniom pomiędzy dziewczynami jest na pewno sytuacja, kiedy wszystkie dziewczęta mają identyczne suknie komunijne . Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z księdzem. Takie rozwiązanie zdecydowanie spowoduje, że dziewczynki nie będą się kłócić – każda z nich będzie wyglądała tak samo, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma ładniejszą suknię.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma w dodatku jeszcze jedną wielką zaletę – zwykle w takich przypadkach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na wynegocjowanie naprawdę wielkich rabatów. Dzięki temu każdy rodzic zapłaci za suknię komunijną o wiele mniej niż początkowo zakładał. Dodatkowo takie suknie krojone są na miarę, co daje gwarancję, że każda dziewczyna będzie wyglądała jak aniołek.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku (http://www.drumsetpro.pl/category/aktualnosci/) oraz odszukaj informacje tutaj.

Jeśli wszystkie dziewczęta wyglądają tak samo, bardzo ładnie wygląda to również na zdjęciach pamiątkowych.