Dla wielu to najbardziej istotny dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i cieszenie się z prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób kręci nosem, że ostatnia część tej uroczystości – czyli prezenty, stają się najważniejsze dla dziecka. Co w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na www na sukienki komunijne). Choć chodzą na przygotowania, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Z pewnością, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno uczyć się obowiązkowości, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,powinniśmy pozostawić mu dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to w tym miejscu jest notka z www (http://www.lonsdale-benlee.pl/torby-plecaki-saszetki), która także zawiera bardzo absorbujące dane na prezentowany tutaj temat.

Warto o tym pamiętać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie rady często nie są skuteczne, co więcej, mogą jeszcze zaszkodzić.