Jak dopasować stosowną suknię komunijną dla kilkuletnej dziewczynki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Pierwsza Komunia Święta to szczególna ewentualność w życiu każdego dziecka. Szczególnie dla dziewczyn to krótki czas, w którym po raz pierwszy mogą pojawić się w pięknej długiej sukni i poczuć się jak malutkie niewiasty. Mimo iż w poniektórych parafiach rządzą jednolite ubiory, białe alby i pokrewne rozwiązania, to w większości jeszcze suknie komunijne wolno wybierać samowolnie.

Powinno się zastanowić się nad tym, jaka sukienka będzie poprawna dla małej panny, zanim podejmiemy wolę o jej kupnie.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Suknie komunijne nierzadko przypominają na myśl suknie ślubne, a to ze względu na to, że w podobny sposób są długie, białe i bajkowo śliczne. Akcesoria także są podobne – na przykład wianki komunijne, jakie są odpowiednikiem wianków ze świeżych kwiatów, wybieranych coraz częściej w zastępstwie welonu. Znaczące jest jednak, żeby suknie komunijne były poprawnie stonowane, dobrane do wieku dziecka i wykonane z takich surowców, jakie będą dla niego bezpieczne. Coraz nagminniej producenci takich sukienek robią je z antyalergicznych, atestowanych surowców najwyższej jakości, dzięki czemu cera w takim okryciu ma sposobność oddychać. To istotne, gdyż drobne panny nie są właściwie niezwykle odporne na stres związany z sytuacją, długotrwałe stanie w toku ceremonii tudzież upalne powietrze w przepełnionym kościele. W podobny sposób wianki komunijne powinny być przystosowane do okręgu głowy tak, by nie uciskać jej i nie sprawiać kolejnego dyskomfortu dla dziecka (ubiór na komunię).

Co ważne, a o czym raz za razem zapominają rodzice – kupując sukienkę na eucharystię naszej córki, należy wziąć pod uwagę też jej zdanie! Pod żadnym pozorem nie powinno ustanawiać dziecku czegoś, co mu się nie podoba, ponieważ to też wpływa ujemnie na komfort w danym dniu. Podobnie koniecznym zabiegiem są przymiarki, albowiem suknie komunijne powinny być uszyte na miarę, tak aby dziewczynki czuły się w nich luźnie. Analogicznie zagadnienie wygląda, kiedy kupujemy wianki komunijne.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te elementy to zabiegi dotyczące umożliwienia dziecku odpowiedniego samopoczucia w tak okazjonalnym dniu. Z pewnością nie należy zapominać o tym, aby sukienka była cnotliwa, bez zbędnych dodatków i błyszczących detalów.