Elektryczne suszarki do rąk – profesjonalny sprzęt w toaletach społecznych

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W dzisiejszych czasach marki produkujące wyposażenia do łazienek oferują nam oprócz podstawowych „domowych” urządzeń, kompleksowy sprzęt przeznaczony dla toalet publicznych. W ich asortymencie odszukamy podajniki ręczników, zasobniki na papier toaletowy, przewijaki przeznaczone dla niemowląt, suszarki elektryczne do rąk. Te ostatnie cieszą się od dobrych kilku lat największą popularnością, z tej przyczyny jest na rynku znaczny ich wybór.

Dziecko w łazience

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

W przybliżeniu 75% użytkowników toalet publicznych umieszcza na głównym miejscu higienę. Jeśli nie ma w nich suszarki do rąk, zostaną one prawdopodobnie wilgotne, przez co bardziej wystawione na powtórne zanieczyszczenie. Niehigieniczne bowiem jest przy prawdopodobnym braku ręczników, które zanieczyszczają środowisko, wycieranie rąk w ubrania. Elektryczna suszarka do rąk umożliwia kompletną higienę. Nawiew trwa od siedmiu do trzynastu sekund, tym samym zapewnia małe zużycie prądu. Najnowocześniejsza elektryczna suszarka do rąk posiada także wkomponowany zegar, który zapobiega nadużywaniu urządzenia, a jej komora pokryta jest antybakteryjną powłoką.

Suszarki do rąk mają funkcjonalną i niezwykle solidną grzałkę PTC, która nie ma szans się przepalić oraz wkomponowany filtr HEPA, który zatrzymuje większą część, bo przynajmniej 99,97% skażeń mechanicznych, komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, jak i większość wirusów. Omawiane w artykule urządzenia są wykorzystywane do wyposażenia łazienek publicznych na każdym kroku. Najpopularniejsze marki produkujące suszarki to : Warmtec, Bartscher, Ponente. Ceny wahają się od 100 zł do ponad 4000 zł. Więcej informacji na ten temat: .

Floating - siła czerpana ze spokoju

Autor: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.
Źródło: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.

Bezdotykowe suszenie rąk to pierwszorzędne wyjście, jakie powinno się stosować w toaletach publicznych. Jest niezmiernie ekonomiczne, za pomocą czego pozwala na oszczędność energii elektrycznej oraz przyjazne środowisku, nie zatruwamy bowiem środowiska przez ręczniki, których na wysypiskach śmieci jest aż 25% w odniesieniu do całości odpadów. Poprzez ich użytkowanie po wyjściu z łazienki publicznej możemy cieszyć się zadbanymi dłońmi, z których zostały wypędzone prawie że wszelkie bakterie.