Jak zaaranżwoać łazienkę w poczekalni? Parę pomocnych rad

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dużo obiektów, w których pojawiają się klienci, musi posiadać węzeł sanitarny. Między innymi z tego powodu w restauracjach, gabinetach urody, gabinetach dentystycznych, centrach handlowych i w szeregu innych tego rodzaju miejscach muszą być dostępne toalety. Kluczowe jest ich zaaranżowanie w ten sposób, ażeby były jak najbardziej funkcjonalne, możliwe do użycia przez wszystkich potencjalnych odwiedzających i jak najbardziej stylowe. Jak uzyskać taki rezultat?

łazienka

Autor: McLevn
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując łazienkę w poczekalni, obiekcie użyteczności publicznej albo lokalu gastronomicznym trzeba głównie skoncentrować się na tym, żeby wyglądała ona możliwie najbardziej elegancko i zgodnie z aranżacją pozostałych pomieszczeń. Nie należy zanadto oszczędzać na materiałach wykończeniowych, ponieważ ogromne natężenie ruchu może skutkować dużo szybszym zużywaniem się materiałów. Ważne jest też to, aby pomieszczenie było jak najbardziej ergonomiczne oraz dostępne również dla osób niepełnosprawnych.

Niezbędne będą między innymi suszarki do rąk – . Alternatywnym rozwiązaniem będą cieszące się niezmiennie dużą popularnością podajnik ręczników papierowych. Nie wymagają bowiem nieustannego sprawdzania stanu papieru jak i częstego wyrzucania śmieci. Jest to bardzo istotne, jeśli natężenie ruchu w obiekcie jest duże, a obsługa sprzątająca działa tylko w ustalonych godzinach, więc można nad tym się zastanowić. Aranżując toaletę w gabinecie warto również zainwestować w fotokomórki, które będą włączały oświetlenie i sterowały strumieniem wody.

Rozwiązania takiego typu są stosunkowo kosztowne, lecz pozwalają na istotne oszczędności na rachunkach za wodę i prąd. Wybierając ceramikę również trzeba się kierować tym, by nadawała się ona do miejsc użyteczności publicznej. Przez to posłuży nam zdecydowanie dłużej. Odwiedzając atrakcyjne sklepy oferujące wyposażenie łazienek, na pewno znajdziemy wszystkie potrzebne nam elementy i skorzystamy z profesjonalnego wsparcie obsługi. Wartościowych wskazówek poszukiwać można również na stronach internetowych poszczególnych marek.