Samochody historyczne-hobby i inwestycja

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Mogą być przedmiotem fascynacji, oznaką przynależności do elit, marzeniem z lat dziecięcych, czy też strategią na lokowanie kapitału. Historyczne auta są – głosem ekspertów finansowych – obok win, najlepszym systemem na zdobycie największych zysków. W naszej ojczyźnie sektor ten rozwija się coraz to bardziej dynamicznie. Zainteresowanie zabytkowymi czterokołowcami w naszym kraju wzrasta, i to prędko.

Co prawda daleko nam jest do państw Zachodu lub też Stanów Zjednoczonych, ale niemniej jednak zmianę widać. Z testów wykonanych na zamówienie dziennika The Guardian wynika, iż w ostatnich latach lokowanie w klasyczne czterokołowce jest tak samo dochodowe jak w obrazy.

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Co więc kupują sympatycy takiej formy inwestowania funduszy? Fantazjowaniem wielu kolekcjonerów są cenne marki, jak na przykład Rolls-Royce, Jaguar, BMW, Aston Martin, Ferrari bądź Porsche – rzecz jasna w stosownym wieku, bowiem z takimi klasykami jest jak z winami – im starsze, tym bardziej cenione. Niezwykle poszukiwane są te sprzed II wojny ogólnoświatowej, jednakże cena takiego samochodu zwiększa się też, jeżeli wywodzi się on z krótkiej serii.

Koszty odrestaurowanych pojazdów to sprawa bardzo indywidualna, nierzadko trzymana w tajemnicy przez kupujących jak też sprzedających.

Jeżeli po przeczytaniu powyższego artykułu wciąż masz jakiekolwiek zagwozdki, to zobacz poza tym to ważne opracowanie (http://www.avocaparkingpyrzowice.pl/) – są w tamtym miejscu zbliżone treści.

Jest grupka ludzi, którzy rozpatrują to zajęcie jedynie jako rodzaj w miarę bezpiecznej inwestycji funduszy, jednakże są też fanatycy, dla których kwestia inwestowania funduszy jest drugorzędną, a bywają i tacy, którzy na cenę nie patrzą w ogóle. Ci ostatni często mają czterokołowce tanie, częstokroć niezwykle ciekawe modele.

Podobał Ci się nasz artykuł? Więc gorąco zapraszamy (http://www.marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw.html) do kolejnych naszych postów, które będą o bliskiej tematyce.

Są to najczęściej ludzie bardzo młodzi, jacy dopiero rozpoczynają swoją zabawę z zabytkowymi autami. Są w naszej ojczyźnie także kolekcjonerzy, którzy to inwestują w ten sposób fundusze, jednakże nigdzie się nie pokazują, tak że nikt nawet nie wie, jakie auta mają.

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com
W mnogości sytuacji, jeżeli ktoś naprawia klasyczne auto, robi to na własny użytek. Pragnie sobie je potem trzymać w swym garażu, czasami wyjechać na szosę. Istnieją tymczasem firmy, które na początek nabywają stare pojazdy, a następnie kompleksowo je naprawiają aby w następnej kolejności sprzedać je kolekcjonerom za większe pieniądze. Renowacja samochodów amerykańskich bywa także świetnym biznesem. Podobny czterokołowiec w niezłym stanie to też oznaka powodzenia finansowego jego posiadacza.