Jazda na koniu to same plusy. Zobacz, jaki ma to wpływ na zdrowie, jak poprawia stan psychiczny

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Koń jest jednym z najlepszych przyjaciół człowieka ze świata zwierzęcego. Od starożytności jest blisko nas, wypełniając role bojowe, pomagając uprawiać pola, służąc przez wiele wieków jako siła pociągowa w komunikacji pomiędzy ośrodkami miejskimi i państwami. Kiedyś twierdzono, że wraz z postępem cywilizacji mechanicznej koń wymrze.

koń

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak aktualnie choć nie używamy konia do walki lub ciężkiej pracy na polu, chętnie wykorzystujemy je do sportów jeździeckich, jazdy rekreacyjnej oraz co najważniejsze hipoterapii, która ma szczególnie znaczenie dla niepełnosprawnych dzieci.

Wciąż masz duże kłopoty z odnalezieniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.dentystakaniak.pl/o-praktyce/), one z pewnością Cię nie zawiodą.

Jazda konna ma tak wiele zalet, że naprawdę trudno je wszystkie wymienić. Najistotniejsze, że wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka. Polecana jest do wyrobienia nawyku utrzymywania właściwej postawy, bona koniu nie można się garbić!

Podczas jazdy na grzebiecie konia w ruchu się nie tylko mięśnie łydek i ud, lecz też górne partie ciała.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej hotel blisko morza Łeba o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Łagodne oraz kołyszące ruchy zwierzęcia wymuszają rozluźnienie mięśni oraz ich wzmocnienie, co jest pomocne przy utrzymaniu prostej postawy także po zejściu z grzbietu konia. Spacer na konno zapewnia wielu miłych wrażeń, bardzo zbawiennie wpływających na psychikę dziecka oraz dorosłego. Dodatkowym atutem takiej aktywności jest aktywność na świeżym powietrzu, z daleka od spalin i zgiełku miasta, ponieważ kluby jeździeckie przeważnie znajdują się na przedmieściach miast. Zwłaszcza właściwy wpływ jazdy konno można zaobserwować w czasie hipoterapii.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często dzieci chore, na koniach lub kucykach stają się dziećmi zdrowymi w tym pojęciu, że są w stanie poruszać tak samo jak rówieśnicy, zasmakować wolności. Ciepło bijące od zwierzęcia i jego łagodne ruchy mają wpływ, iż osoby upośledzone z większą łatwością wykonują ruchy, jakie przeważnie sprawiają im trudność, praktykują zachowanie równowagi. Instynktownie odczuwają także pozytywne nastawienie zwierzęcia więc zyskują bardziej zauważalną pewność siebie. Spacery na koniu polecane są też osobom z odmiennymi schorzeniami, typu cukrzyca, nerwica czy choroba ciśnienia. Warto zapisać nasze dziecko na taki obóz, na przykład obozy konne na Mazurach – mazurskie obozy konne z Nawet jeżeli nasze dziecko nie jest niepełnosprawne, to kontakt z z tym zwierzęciem będzie dla niego niezwykle wartościowy. Zdecydowanie korzystnie się nad tym zastanowić.