Naklejki kuchenne, nalepki do pokoju – czy je stosować

Kategorie Bez kategorii
Od niedawna ciekawym trendem w przystrajaniu wnętrz jest aplikowanie naklejek. Naklejki w aranżacjach wnętrz to nie tylko naklejki na ścianę, lecz też naklejki, które z powodzeniem można zastosować na przykład na lodówkach, lub szafkach kuchennych, dekorując w ten sposób stare, albo nieatrakcyjne meble i wprowadzając do pomieszczenia podmuch świeżości.

Naklejki do kuchni to łatwość i szybkość aplikacji, oraz czystość prac i bezproblemowa konserwacja. Znacznym plusem jest również bezproblemowy demontaż. Wystarczy wpierw przez kilka minut nagrzewać je suszarką do włosów, a później ostrożnie odkleić. Podłoże nie powinno ulec zniszczeniu, chociaż zależy to naturalnie od trwałości tynku i farby kładzionej na ścianie.

Nalepki powinno się zestawiać do powierzchni, gdyż tylko tym sposobem zapewnimy sobie ich stosowną przyczepność. Jest to ogromnie ważne dla solidności efektu końcowego. Ściana, na którą naklejana jest naklejka, musi być czysta, sucha i równa. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, należy ją odtłuścić właściwym środkiem czyszczącym. Przed aplikacją naklejki powinny spoczywać przez 24 godziny na płaskiej powierzchni, w temperaturze pokojowej.

naklejki - tulipany

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

Zezwalają one w jedynie kilka chwil udekorować pomieszczenie, nadając mu nieprzeciętny charakter. Naklejki do sypialni (zobacz: kanapa narożnik) zachwycają paletą motywów, wśród których osoby o rozmaitych upodobaniach znajdą coś dla siebie. Zestawiając parę wzorów jest możliwość stworzyć swoją, niepowtarzalną kompozycję. Naklejki świetnie sprawdzą się na wszelkiej gładkiej i czystej nawierzchni, jak ściany, umeblowanie, okna, płyty ceramiczne, lodówki, czy laptopy. Dekoracje nie zawierają żadnych substancji toksycznych, są więc w pełni bezpieczne.

Naklejki ścienne występują w rozmaitych rozmiarach. Obszerne naklejki są niekiedy przygotowywane w kilku mniejszych kawałkach, tak aby uprościć ich naklejenie. Inspirujący cytat, ukochane teksty, lub motywy kwiatowe naklejone w właściwym punkcie będą uwydatniać miejsce. Bardzo dobrze uwydatnią udekorowane wnętrze. Naklejki na ścianę to dzisiejsza wersja tapety. To znakomity sposób na to, by w prosty i łatwy sposób ożywić i przeistoczyć wnętrze każdego domu.