Okleiny na szafę wspaniałym sposobem na wykończenie pokoju dziecięcego.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Aranżacja pokoju dziecięcego to trudne zadanie. Pokój powinno się ustawić gustownie, ale i komfortowo, żeby dziecko czuło się w nim dobrze oraz bezpiecznie. Należy wydzielić w nim teren zarówno na odpoczynek, jak i zabawę oraz lekcje. Można to zrobić nawet w niedużym mieszkaniu. W jaki sposób? Jest na to parę koncepcji.

W niedużym dziecięcym pokoju dobrze jest zainwestować w łóżko piętrowe. Jeżeli mamy dwoje dzieci, to oba piętra są przeznaczone na ich posłania, lecz jeśli jest jedno dziecko, można wykorzystać łóżko piętrowe, na którego piętrze nasza pociecha będzie mogła się wyspać, a w niższej części twórcy często montują biurko bądź szafki i półki, gdzie nasza pociecha może poukładać swoje rzeczy, gry lub książki. Jest to więc pierwszorzędnazagospodarowanie pokoju. Łóżka takie są nierzadko utrzymane w przyjemnej kolorystyce czy wzorach – . Jeżeli jednak zdecydujemy się na proste łóżko, to najlepiej wybrać te, które w dolnej lub bocznej części ma zamontowane szuflady ewentualnie półki, gdzie można pochować nie tylko pościel, lecz i zabawki czy inne przedmioty.

pokój dziecka

Autor: Easy Walls
Źródło: www.beautifulhome.pl

Należy obowiązkowo nie zapominać o biurku. Nawet jeśli nasz maluch chodzi jeszcze do żłobka, to i tak należy w nie zainwestować. Dziecko winno posiadać bowiem oddzielone spokojne miejsce, gdzie może rysować, robić wycinanki czy ćwiczyć pisanie literek, nie wspominając już o zrobieniu lekcji w późniejszych latach. Aranżując dziecięcy pokój starajmy się w miarę możliwości przeznaczyć jak najwięcej wolnej przestrzeni, ażeby dziecko mogło bezproblemowo oraz normalnie bawić się zarówno samo, jak i z znajomymi.

Meblując pokój dziecka pamiętajmy też, iż powinien być on miły i po prostu estetycznie urządzony. Można zastosować na przykład fototapety do pokoju z postaciami z ulubionych bajek, np. Myszką Mickey czy Królewną Śnieżką lub z samochodami, które lubi nasz synek – dbaj o swoje wnętrza. Dobrze jest takie fototapety wybrać razem z dzieckiem, które z pewnością poczuje się dumne, że miało wpływ na wygląd swojego pokoiku. Jeśli nie chcemy kleić na ścianę tapet, możemy zdecydować się także na pomysłowe okleiny na szafę, również dostępne w dowolnych typach oraz kolorach. Zarówno fototapety, jak i okleiny nadadzą stylu każdemu wnętrzu.

Jak możemy zauważyć, piękne i komfortowe urządzenie nawet małego dziecięcego pokoiku jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy odrobina chęci i oryginalności.