Obróbka stali oraz blach: co warto aktualnie na ten temat wiedzieć?

Kategorie Bez kategorii
Obrabianie stali za pomocą nowoczesnej technologii wymaga zastosowania przystosowanych do tego przedmiotów. Jakie to są narzędzia, jakie prace można nimi robić? Gięcie stali oraz blach nie jest realne bez przeznaczonych do tego narzędzi. Dość często do robienia tych czynności używana jest prasa krawędziowa.

grupamarat.pl/oferta/przekladnie-i-napedy/

Autor: seier+seier
Źródło: http://www.flickr.com

Stosowana prasa krawędziowa charakteryzuje się bardzo zróżnicowanymi parametrami, tak więc gięcie blachy lub stali będzie przebiegało niezwykle ekspresowo przynosząc niezwykle dobre rezultaty. Pośród różnego rodzaju pras krawędziowych dużą popularnością cieszą się przyrządy, w których proces gięcia został praktycznie zautomatyzowany. Są one sterowane za pomocą programów specjalistycznych. Nie wymagają one tak bogatego doświadczenia od osób, które będą je obsługiwać, cały proces gięcia blachy będzie nadzorował komputer. Innym typem pras krawędziowych są prasy sterowane ręcznie. Do ich obsługi zazwyczaj zatrudniani są jedynie bardzo doświadczeni pracownicy,ponieważ są to urządzenia niezwykle precyzyjne wymagające dużych zdolności. Sprawdź więcej: / Marat.

Napędzanie dużej grupy maszyn nie może mieć miejsca bezpośrednio za pomocą silnika. Duża ich liczba musi być napędzana w sposób pośredni. Do takiego sposobu napędzania wykorzystywane są przekładnie. Wykorzystywane przekładnie przenoszą ruch z elementu napędowego zmieniając jednocześnie jego prędkość. Wśród używanych przekładni wyróżniamy tak naprawdę przekładnie hydrauliczne i mechaniczne. Bardzo prosta przekładnia > przekładnie ślimakowe mechaniczna składa się jedynie z dwóch kół. Mogą się one dotykać siebie, ale nie jest to warunek niezbędny do ich prawidłowego działania. Wykorzystuje się w nich koła zębate, które zazębiając się o siebie będą przenosiły napęd. Ten typ przekładni jest dość często spotykany ze względu na to, że charakteryzuje go bardzo wysoka sprawność. Ich cechą charakterystyczną są małe rozmiary. Są niezwykle proste, cicho pracują – to także cechy, które przyczyniają się do ich rosnącej popularności.

cięcie stali

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Nie są jednak tanie, a ich przeciwnicy jako jedną z największych wad wskazują konieczność systematycznego smarowania. Jeżeli o tym zapomnimy, będą emitować niezwykle wiele hałasu. Dostępne są także przekładnie łańcuchowe. Wszystkie rodzaje przekładni posiadają konkretne cechy charakterystyczne, które w poważny sposób wpływają możliwości ich zastosowania oraz popularność.