Wyposażenie własnego domu: jaki żyrandol będzie dzisiaj najlepszy?

Kategorie Bez kategorii
Jednym z elementów urządzania wnętrz są oprawy oświetleniowe. W sprzedaży znajduje się wielki wybór rozmaitych źródeł światła. Od długiego czasu czołowe miejsce wśród nich należy do żyrandoli. Jak je wybierać, aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza? Wnętrze w starodawnym stylu – to pierwsze skojarzenie, które wpada do głowy większości z nas, kiedy słyszymy słowo żyrandol. Dostępne obecnie żyrandole wyraźnie się jednak zmieniły jeśli porównamy je z żyrandolami, które zobaczyć można było w naszych mieszkaniach dwadzieścia bądź trzydzieści lat temu.

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdują się wśród nich tanie żyrandole nowoczesne (sprawdź tanie żyrandole). Dostępne dzisiaj tanie żyrandole (polecamy gniazdko podszafkowe) nowoczesne z jednej strony wyróżniają się nowoczesnym designem, z drugiej żyrandole nowoczesne tanie przyciągają swoją atrakcyjną ceną. Żyrandole nowoczesne tanie odróżniają się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane (tanie nowoczesne żyrandole). Raczej nie znajdziemy wśród nich żyrandoli kryształowych, ale raczej takie, które mają szkielet zrobiony z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu więc od tych kryształowych, które prezentują się idealnie w przestronnych, urządzonych w stylu klasycznym wnętrzach, będą idealne we wnętrzach w stylu nowoczesnym o niewielkim metrażu.

Producenci proponujący oprawy oświetleniowe cały czas wymyślają coraz to nowsze wzory żyrandoli. W ofercie wypatrzeć można więc żyrandol z wiatrakiem (wiatrak to dobry dodatek do żyrandola). Cieszący się ogromną popularnością żyrandol z wiatrakiem to połączenie zalet wentylatora i nowoczesnego żyrandola. Co ciekawe, tego rodzaju żyrandol może być wykorzystywany nie tylko kiedy w lecie panuje wielki upał, ale również w zimie. Jak w przypadku klasycznego żyrandola, jednym z jego najważniejszych części są klosze.

W przypadku żyrandoli wyposażonych w wiatrak są one w każdym wypadku wyprodukowane ze szkła bardzo wysokiej jakości. Istotnym elementem są łopaty wiatraka. Do ich wykonania najczęściej wykorzystywane jest drewno. W letnie miesiące możemy go użyć do obniżania temperatury w pomieszczeniach, zaś zimą osiągniemy efekt zupełnie odwrotny. Producenci tego rodzaju żyrandoli proponują bardzo różne modele. Są wśród nich chociażby żyrandole sterowane w sposób automatyczny oraz z łopatami, które mogą zostać zdemontowane, wówczas gdy nie będziemy użytkować wiatraka. Żyrandole mające wiatrak cieszą się wśród Polaków zwiększająca się z roku na rok popularnością.