Projekty oczek wodnych

Kategorie Poznaj
Oczko wodne, które planujemy zrobić w swoim ogródku bądź też na działce powinno być bardzo starannie zaprojektowane i rozważone w każdym aspekcie. Oczko wodne musi mieć z góry ustalony wymiar oraz kształt. Z całą pewnością rozmiar jest jedną z najistotniejszych rzeczy. Przy jego określaniu na drugi plan powinny pójść estetyczne oczekiwania właściciela. Główną rolę odgrywają tutaj aspekty techniczne.

Ogrodowe oczko

Autor: jpopesku1
Źródło: www.flickr.com

Bez wątpienia przed instalacją trzeba sobie zadać jedno, aczkolwiek bardzo ważne pytanie. Jak oczko wodne będzie funkcjonować. Może być ono przeznaczone do rozmaitych celów. Na przykład może pełnić funkcję stawu rybnego bądź pełnić role dekoracyjne poprzez umieszczenie w nim wielu gatunków roślinności ozdobnej. Jeżeli chcemy tam hodować ryby rozmiar oczka wodnego nie może być mniejszy aniżeli 5 m3. Jeżeli chcemy rozmieścić w nim szereg gatunków roślin ozdobnych, oczko powinno być dwa razy większe. Kiedy już zdecydujemy jakich rozmiarów ma być nasze oczko, trzeba przystąpić do działania, a mianowicie wykopywania stosownego otworu. Metod wykopywania dołów jest kilka. Jeżeli oczko wodne ma być znacznych rozmiarów nie ma sensu trudzić się samemu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie najęcie koparki. Jeżeli otwór ma być małych wymiarów, łopata będzie tutaj wystarczającym rozwiązaniem. W przypadku tego drugiego rozwiązania trzeba liczyć się z tym, że trzeba poświęcić na to sporo wolnego czasu. Pewnym problemem, który może się pojawić przy kopaniu otworu, jest to, co zrobić z ziemią. Nie warto się jej pozbywać od razu, albowiem możemy ją wykorzystać do innego etapu tworzenia naszego oczka. Ziemia będzie nam przydatna do formowania kaskady. Zobacz więcej na:

Niezbędnym zabiegiem, który powinien mieć miejsce po zakończeniu budowy, jest precyzyjne wypoziomowanie powierzchni. Po tych wszystkich pracach możliwe jest już ustalenie ilości potrzebnej folii jak również i jej ułożenie.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zdobądź użyteczne info (https://zielonaprzestrzen.pl/) w kontekście analizowanej tutaj problematyki! Z pewnością faktycznie uznasz je za przydatne.

Na tym etapie warto się przyłożyć, ponieważ najlepiej sprawdza się się 1 płachta folii. Połączenie wielu płacht jest natomiast konieczne, w momencie, gdy kształt naszego oczka wodnego jest bardziej nieszablonowy i wymagający wprowadzenia niestandardowych rozwiązań.

Źródło: www.zoologiczny.sklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *