Oświetlenie biura czy mieszkania – lampy wiszące,lampy podłogowe, lampy kryształowe

Kategorie Bez kategorii
Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. W jaki sposób uprościć trudne zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?

Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, oświetlenie domu warto zaplanować w najdrobniejszych szczegółach.

lampa stojąca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie lampy do przedpokoju —> (link) zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Właściwe oświetlenie pomoże przygotować przepyszne posiłki, a oświetlenie (zobacz http://www.lampyilampki.pl/) salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli ukazać całą jego urodę. Możemy wszędzie umieścić lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które stanowią oświetlenie salonu (lampy wiszące bądź sufitowe). Ale możemy też każde pomieszczenie urządzić całkowicie różnorodnym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju jak również oświetlenie salonu.

Apdmarket.pl - lampy

Źródło: Apdmarket.pl

Projektując oświetlenie domu, musimy oczywiście zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie istotne jest oświetlenie zewnętrzne . Znajdujące się na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko urozmaicić wygląd domu, ale dodatkowo zabezpieczyć go przed włamaniem. Lepiej oświetlony budynek szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo jego mieszkańców i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu idealnym pomysłem, gdyż pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Zaś wyposażony w oświetlenie ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może stać się dla nas cudowną odskocznią po pracy.

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro poza miejscem zamieszkania, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są zawsze takie same. Aby nam się dobrze pracowało, lampy biurowe muszą dawać odpowiednią jasność – zarówno w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Moc światła w biurze, gdzie ciągle pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy dobierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampy biurkowe). Poza tym dla celów dekoracyjnych w biurze należy ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Uzupełnieniem oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz oczywiście dyskretne i dogodne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze warto też pamiętać o tym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na interesantach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *