Łatwe sposoby na niewielką łazienkę

Kategorie Bez kategorii
Aranżacja niewielkiej umywalni w funkcjonalny i ergonomiczny sposób, bez rezygnowania z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem.
Istnieje wiele metod, przy wykorzystaniu których mała łazienka sprawiać będzie odczucie przestronnej a równocześnie nie braknie w niej niezbędnego ekwipunku.

Pierwsza metoda dwa w jednym – Wanna + prysznic. Idealna opcja, gdy nie można sobie pozwolić na wygospodarowanie miejsca dla dwóch toalet w domu, a potrzebujemy posiadać jedno i drugie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji różne opcje kąpieli zostawiając przy tym dość dużo miejsca dla innego ekwipunku. Obecnie w handlu dostępne są przeróżne rodzaje prysznicowych wanien i na pewno do każdego rodzaju toalety znajdziemy coś odpowiedniego. Nad wanną sugeruję zamocować uchwyty na suszarkę, suszarka umieszczona ponad wanną nie zajmie na próżno naszej cennej powierzchni.
zbliżenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne będą także stosowne meble do łazienki. Nie może ich być zbyt dużo, tylko tyle aby schować konieczne drobiazgi. Im mniej kosmetyków na widoku, tym umywalnia bardziej uporządkowana. Doskonałym wyjściem jest np. rozlokowanie przestronnych szuflad na kremy, grzebienie jak też suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Doskonałym pomysłem jest też „niedostrzegalna” szafka za lustrem czy szafka nad zabudową stelaża WC. Zaistniały w ten sposób schowek na papier toaletowy możemy sprytnie schować, zabudowując stelaż WC (Otles Jog) takim samym materiałem, z jakiego wykonane zostały przody szafki.

W niewielkich łazienkach częstokroć odchodzi się od stosowania brodzików na rzecz tzw. odwodnień liniowych, które doskonale „wtopione” w powierzchnię posadzki pozwalają zdobyć ponadprogramowe centymetry w umywalni.