Współczesne mieszkania lubią nieszablonowe rozwiązania. Zazwyczaj kluczem do sukcesu jest konsekwencja, jednak im więcej designerskich elementów, tym ciekawiej. Drzwi wewnętrzne są podstawowym elementem wystroju.

jadalnia

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Nie warto przekładać doboru drzwi na koniec. Już na etapie projektów należy wskazać, czy to będą przesuwne drzwi. Wrocław ma wiele firm sprzedających takie systemy, dlatego by zaplanować instalację, najlepiej zdobyć informacje na czym przede wszystkim polega. Najlepsze jest schowanie płyty drzwi (https://invado.pl/) dosłownie w ścianie.

Oszczędność przestrzeni
Nieduże mieszkania, na przykład jednopokojowe, potrzebują mądrego zaaranżowania miejsca. Każdy stwierdzi, że warto dostać dodatkowy pokój. Mieszkania nazywane studio, które dzisiaj są tak chętnie kupowane, wyróżniają się otwartą kuchnia, a to rozwiązanie ma minusy i zalety. Dobrze jednak się osłonić, a do tego można wykorzystać właśnie przesuwane drzwi. W sypialni z kolei można stworzyć kącik, wykorzystywany do spokojnej pracy albo jako schowek.

drzwi przesuwne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

W przestronnych kamienicznych mieszkaniach też da się je wykorzystać. Takimi drzwiami można dzielić potężne pokoje, mnożąc w ten sposób praktycznych pomieszczeń. Nie zawsze to musi wymagać generalnego remontu

Niektórzy, myśląc o takim rozwiązaniu, widzą nieładne drzwi harmonijki – jednak to przeszłość. Dzisiaj wybór drzwi przesuwnych jest tak duży, że nie jest tak łatwo zdecydować się na najładniejsze. Zdecydowanie w każdym stylu można dobrać odpowiedni krój i kolor. Zainteresowaniem cieszą się też nowoczesne drzwi szklane. Wrocław i inne największe miasta proponują największy wybór, stąd też przesuwne szklane panele każdy potrafi dopasować do własnego gustu i umeblowania mieszkania.

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Oryginalne drzwi
Przesuwne drzwi wybierają ci, którzy chcą zyskać przestrzeń. Natomiast skrzydłowe drzwi pasują wszędzie tam, gdzie jest sporo miejsca. Przyzwyczailiśmy się do takiego rozwiązania, więc jest w pewnym sensie standardem. Dobrze uczynić atut z drzwi Wrocław pozwala na duży wybór sklepów, czyli i nietypowego wyposażenia wnętrz. Drzwi mogą przykuwać uwagę i być centralnym punktem mieszkania albo zlać się sprytnie z tłem – wszystko zależy projektanta.

Poznaj propozycję firmy DA-BUD:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *