Jak zabawki oddziałują na kształtowanie się najmłodszych, po jakie lepiej sięgać oraz w jakie inwestować?

Kategorie Nasze dziecko
Dzieci momentalnie uczą się nowych rzeczy, dlatego trzeba zadbać o to, by interesowały się zabawkami, które rozwiną ich inwencję, wyobraźnie, spostrzegawczość.

lego city

Autor: Guillermo Viciano
Źródło: http://www.flickr.com
lalki Chou chou

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest cała masa zabawek, część z nich ma funkcje edukacyjne i w takie powinno się inwestować, aby pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast prześcigają się w koncepcjach kolorowych, często nietanich i często nie wnoszących zbyt wiele znaczenia do życia dziecka zabawkach. Inwestycja w zabawki, które zezwalają na własną twórczość, rozbudowują kreatywność, pozwalają samodzielnie myśleć, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość i zdolności zręcznościowe, to coś w co należy inwestować. Takimi przykładami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje opcję własnego działania. Interaktywne lalki Chou chou przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Lalka ta wydaje różne dźwięki, m.in. śmieje się, płacze oraz gaworzy. W klasycznym pakiecie poza lalką jest butelka, smoczek, śpioszki oraz śliniak. Dzieci zajmując się lalką mają szansę nauczyć się opiekuńczej postawy oraz okazywania uczuć. Lego city lub klasyczne to też świetna opcja jeżeli chodzi o zabawkę dla pociechy czy też prezent – ważne źródło – Klocki lego charakteryzują się bowiem mnóstwem atutów, na które należy zwrócić uwagę. Posiadają świetną jakość, przedział wiekowy jest w zasadzie nieograniczony, poza klockami można zakupić także wiele połączonych z nimi książek, komiksów lub filmów, nowości pojawiają się na bieżąco, cena odpowiada jakości, są ponadczasowe, cały czas modne, atrakcyjne, można je przekazywać z pokolenia na pokolenie oraz cały czas powiększać swoją kolekcję, bo starsze klocki pasują do najnowszych. Łączenie zestawów, nieograniczone możliwości w budowaniu, kreowaniu, kolekcjonowaniu sprawiają, że niełatwo znaleźć w nich mankamenty. Zdecydowanie jednak nie są dostępne dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia, ze względu na dużą ilość małych elementów w pakietach – link do strony .

Jeśli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o tych, które będą nie tylko trwałe oraz w świetnej jakości, ale i takich, które wpłyną na dziecko pozytywnie.