Klocki lego jako sprawdzony pomysł na prezent dla dziecka praktycznie w każdym wieku

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Rodzice, a zwłaszcza rodzice chrzestni, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki upominek wybrać dla uczniów w wieku ok. 10 lat. Obecna dostępność zabawek i ich wielorakość sprawiają, że maluchy w każdym wieku posiadają w swoim pokoju olbrzymie ilości samochodzików czy lalek. W tak szerokim asortymencie niełatwo wybrać taką zabawkę, która spodoba się synowi. Nie chodzi przecież o to, aby ofiarować kolejny zeszyt z kolorowankami, który zaraz po wręczeniu wyląduje w kącie. Należy jednak podkreślić, że producenci klocków lego świetnie wybrnęli z nakreślonej wyżej sytuacji, bo w pierwszorzędny sposób wyprodukowali zabawki, które dzieciom najprawdopodobniej nigdy się nie znudzą.

klocki Lego

Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki lego można zakupić dla pociechy, która ma świadomość, że drobnych części nie bierze się do ust. A ta górna granica wieku, nadrukowana na pudełku, wynosi najczęściej 14 lat, ale i starsze dzieci, a nawet sami rodziciele być może wyciągną rękę po tę zabawkę. W tym miejscu przyjrzymy się jednemu modeli tych klocków, a konkretnie będzie to lego ninjago.Bajka o żółwiach ninja już dawno przeszedł do tradycji. Wojownicy byli bohaterscy i przeżywali ogrom ciekawych przygód. Klocki lego ninjago (LEGO Ninjago – Kraina Zabawy) nie pozostają oczywiście dokładną kalką tamtych bohaterów. Chociaż nadal konkretne opakowania zawierają posążki wojowników, to na próżno dopatrywać się tam żółwich twarzy.Bądź co bądź chłopcy, a ściślej uczniowie podstawówek, będą zachwyceni, jeśli dostaną na gwiazdkę klocki lego ninjago – klocki lego ninjago). Najprawdopodobniej jeszcze w tym samy dniu zaproszą swoich kolegów zza muru, aby wspólnie spędzić wieczór na łączeniu poszczególnych elementów. Do takiej zabawy zostaną zaangażowani również rodziciele, a ich zadaniem będzie z pewnością docenienie twórczych efektów pracy dzieci.

Producenci klocków lego dołożyli wszystkich starań, żeby każdy model z konkretnej serii był wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi standardami oraz oczywiście każde pudełko zawierało kompletny zestaw elementów. A w przypadku klocków o tak miniaturowych rozmiarach, zapakowanie kompletu nie pozostaje tak łatwą czynnością. Jednak w tych maleńkich elementach tkwi wyjątkowość tego towaru. Komponowanie niedużych klocuszków uczy nasze szkraby kreatywności, a przy tym również ćwiczy ich ręczną sprawność.