W jaki sposób zaaranżować niedużą alkowę

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Sypialnia to miejsce szczególnie istotne na mapie naszego domku. Wnętrze kojarzące się z wypoczynkiem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. By sypialnia spełniała swą rolę powinna zostać właściwie urządzona. W małym mieszkaniu lub niedużym pokoju ciężko będzie stworzyć aranżację nie jedynie funkcjonalną, ale i wyszukaną. W jaki sposób sprawić aby malutka alkowa stała się azylem i stylowym wnętrzem równocześnie?

aranżacja sypialni

Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Urządzając wnętrze małej sypialni należy pamiętać, że liczy się każdy centymetr i optymalnie spożytkować przestrzeń. Warto także skorzystać z paru trików, które pozwolą nam wizualnie zwiększyć powierzchnię pokoju i sprawić żeby nabrała charakteru. Kiedy rozporządzamy wysokim sufitem i mieszkamy w starej kamienicy możemy sobie pozwolić na antresolę, która pozwoli oszczędzić powierzchnię i umożliwi wkomponowanie biurka bądź szafy. Nieduże mieszkanie (jeśli nosisz się z zamiarem nabycia lokalu mieszkalnego, rzuc okiem na propozycje w dzielnicy: jedności narodowej) w bloku należy urządzić w taki sposób, by połączyć komfort z funkcjonalnością. Alkowa częstokroć pełni funkcję także garderoby. Szafy lub szafki, które pokrywają i są wkomponowane w ściany, mieszczą pomocne miejsce na drobiazgi oraz odzienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się nadmiaru przedmioty z otoczenia, niepotrzebnego bałaganu, zaś dzięki zwierciadłom, które mogą być umieszczone na przodach szafy, dodamy alkowie centymetrów – TOP E SHOP S.C.

Miejmy na uwadze, że najistotniejszym fragmentem każdej niewielkiej sypialni jest łóżko. Poduszki, koce, a także pościel dodadzą przytulności. W wypadku jasnych ścian niezłym rozwiązaniem będą tekstylia w mocnych odcieniach, jakie przyciągną spojrzenia w kierunku najistotniejszego sprzętu. Świetnym rozwiązaniem jest także urządzenie alkowy w ciepłych barwach np. brązach, które uspokajają. Do łoża dobieramy pozostałe meble (na przykład komoda olcha). Warto w tym miejscu wzmiankować, iż do łask powracają meble lakierowane

.

oświetlenie

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
W niedużej alkowie dobrze jest zatroszczyć się o dodatki i prawidłowe oświetlenie. Sprawdzą się w niej nie wyłącznie dekoracyjne neony, ale również lampki nocne albo lampy wiszące – komoda biała połysk. W oknach nie może zabraknąć zasłonek, firanek albo rolet, zaś półkach ulubionych książek. O sukcesie aranżacji niewielkiej alkowy świadczy przede wszystkim rozplanowanie niemnogich mebli, tekstylia i dobrze zaaranżowane ściany.